Menu
Úvod  › 

Největší lži mužů na Facebooku

Flirtuje s vámi a na Facebooku se prezentuje jako mladý, nadějný lékař, jehož koníčkem je charita. Vypadá to tedy, že jste našla svého vysněného prince. Jenže můžete těmto informacím skutečně věřit?

Facebook je mimo jiné i obrovskou seznamkou, kde můžete potkat i lidi, s nimiž byste se v běžném životě míjeli. Zcela jistě se jeho prostřednictvím můžete seznámit se zajímavými lidmi, stejně tak jako s podvodníky. Odborníci však upozorňují na to, že na Facebooku můžete naletět podvodníkům snadněji, protože sociální sítě se tváří velmi "průhledně." Vidíte fotku svého potenciálního partnera, čtete jeho reakce, statusy a máte tak pocit, že jste vlastně pronikli do jeho života a nemá před vámi žádná tajemství. Většině lidí tak vůbec nedojde, že to, co vidí nebo čtou, nemusí mít vůbec nic společného s realitou. Jenže na sociálních sítích si můžete vyrobit identitu podle potřeby: změnit si vzhled, věk, manželský stav, povolání i koníčky. Podle průzkumů lžou muži na internetu nejčastěji v následujících věcech:

1. Vztah

Označení aktuálního vztahu je velmi ošidné. Uvědomte si jen, kolika různými způsoby se na sociálních sítích dá nazvat vaše vztahová situace (svobodný, ve volném vztahu, zasnoubený, zadaný, ve vztahu, ženatý/vdaná, rozvedený, v odloučení, je to komplikované...). Pod spoustu z nich se přitom dá schovat téměř všem. A ani, když má muž ve svém profilu napsáno, že je svobodný, neříká to nic o tom, jestli má přítelkyni a s kolika kamarádkami spí (pokud tedy máte štěstí a nejde o ženatého lháře). Podle statistik je vztah nejčastější oblastí, v níž muži na Facebooku lžou. Vnímají totiž sociální sítě jako obrovské loviště, ve kterém je v podstatě dovoleno vše. Kličkování a mlžení v otázce aktuálního vztahu proto považují za naprosto normální záležitost.

2. Přátelé

Přátelé na sociálních sítích mohou být, podle odborníků, velmi zrádnou charakteristikou. Podle průzkumů máme totiž často tendenci důvěřovat lidem, s nimiž máme společné přátele. Problém je v tom, že na základě toho budete důvěřovat i muži, který si do přátel přidá někoho, koho i vy sama znáte jen velmi povrchně. Vůbec vám nedojde, že muž, který chtěl vzbudit váš zájem a dostat se vám do kalhotek (nebo do bytu), mohl klidně obeslat s žádostí o přátelství všechny osoby, které máte v přátelích a (v rámci infantilního soutěžení o to, kdo bude mít víc přátel) jeden z nich se "chytil." A průzkumy ukazují, že muži, kteří chtějí zaujmout ženu, tuto taktiku volí velmi často.

3. Věk

Věk se umístil na třetím místě věcí, o kterých muži na Facebooku nejčastěji lžou. Příliš mladí si roky přidávají a starší si je zase ubírají. Na druhou stranu průzkumy ukazují, že vymyšlený věk uživatelů sociálních sítí je jednou z nejsnáze odhalitelných lží.

4. Povolání

Je celkem jasné, že lékař, architekt, projektant, či manager zní o dost atraktivněji než prodavač, metař, nebo hrobník. To je také důvod, proč muži tak často lžou o svém povolání a vymýšlejí si fantastické profese. Dřív, než dáte průchod svým sympatiím na základě toho, že jste konečně poznala atraktivního novináře, zjistěte si, zda někdy viděl noviny jinde než v trafice.

5. Koníčky

Ovšemže rád čte, dívá se na filmy Davida Lynche, v televizi zapíná pouze dokumenty a ve volném čase se věnuje postiženým dětem. Ostatně jen málokdo se veřejně přizná k tomu, že každý druhý večer chroupá chipsy u Ramba. Pokud jste okouzlená jeho mimořádně intelektuálními koníčky, o nichž se dá vyjádřit jen v superlativech, měla by se vám rozsvítit varovná kontrolka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 největších mužských lží
Největší lži, které říkají muži ženám
10 nejotravnějších statusů na Facebooku
Test: Jste závislí na internetu?
Nejčastější lži, které ženy píší na Facebook