Menu
Úvod  › 

Letní hit prázdnin: Chorvatská Brela

Už dávno neplatí, že Chorvatsko je útočištěm Čechů vybavených konzervami. Průzračné moře, borovicové háje, zapomenuté pláže i malebné vesničky tvoří nedostižný koktejl, který nese jméno Brela.

Plánujete dovolenou a ještě nemáte jasno v tom, kde své prázdniny strávit? Zkuste Chorvatské pobřeží. I když sem každý rok zamíří osm set tisíc Čechů, tato destinace ušla už od doby lunchmeatů v konzervě a kempování ve stanu s propanbutanovým vařičem, obrovský kus cesty. V současné době Chorvatsko stále více vyhledávají návštěvníci, kteří si svou dovolenou chtějí opravdu užít a vyžadují perfektní servis i zázemí. Strávit tu můžete odpočinkovou dovolenou v luxusu, akční pobyt i pohodové prázdniny s dětmi. Záleží jen na vás, jestli se vydáte objevovat Chorvatsko s batohem na zádech, strávíte dovolenou v přepychovém hotelu, nebo si pronajmete celý apartmán či dům u moře. Chorvatsko nabízí pro každého něco.

Kouzelná Brela

Horkým hitem, které po dokončení nové dálnice zažívá velký boom. Skládá se přibližně z dvaceti vesnic, které mají velmi výhodnou polohu na Makarské riviéře. Brela se totiž rozkládá mezi mořem a horským masivem Biokovo je potom letovisko Brela, který se stará o příjemné klima v průběhu celého roku a zmírňuje úmorná letní vedra. Zkuste se projít ráno při východu slunce po oblázkových plážích, nebo ve stínu borovicových hájů a rázem vám bude jasné, proč se Brela stala jednou z nejoblíbenějších chorvatských oblastí.

Na své si tu skutečně přijdete, ať už hledáte exkluzivní zázemí luxusních ubytovacích zařízení, nebo si budete chtít pronajmout pokoje v soukromí, stranou od ostatních turistů. Hotely i apartmány jsou většinou postaveny uprostřed omamně vonících borových lesů, které poskytují přes den příjemný stín a v podvečer lákají na procházku. Oblázkové pláže zase zajišťují pozvolný a příjemný vstup do vody, což ocení zejména rodiny s dětmi. Některé ze zdejších pláží byly dokonce oceněny legendární Modrou vlajkou. Hlavní pláže jsou potom propojeny přímořským chodníkem, který zve na velmi příjemnou procházku podél moře, ale najdete tu i množství skrytých zákoutí a zapomenutých pláží, na kterých si můžete vychutnávat koupání a slunění v absolutním soukromí. Posedět můžete v četných kavárnách, cukrárnách a restauracích.

Brela je mimo jiné i častým cílem milovníků potápění a podmořského světa vůbec. V její blízkosti se totiž nachází množství, na něž míří organizované potápěčské výpravy. Jestliže vás potápění neláká, můžete si vychutnat pohled z ptačí perspektivy při seskoku s padákem, případně vyrazit na túru do blízkých hor.

Vzhledem k oblíbenosti a vyhledávanosti Brely je většinou potřeba objednat si ubytování s dostatečným předstihem. Využít můžete služeb cestovní či zprostředkovatelské agentury, ale není ani těžké najít si ubytování po internetu na vlastní pěst. Naprostá většina chorvatských ubytovatelů zvládá písemný kontakt v angličtině, ale v zájmu domluvení se na zajímavých slevách se nenechte odradit ani chorvatsky konverzujícími ubytovateli. Překladatelské služby nejsou nijak drahé a v konečném součtu ceny za dovolenou se vám mohou velmi vyplatit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Dovolená s dítětem: Užitečné tipy
Test: Kam byste měli jet na dovolenou?
Cestovní seznam pro rodiče
Dítě v letadle: Jak přežít cestu na dovolenou