Menu
Úvod  › 

Cestovní seznam pro rodiče

Chystáte se s dítětem na dovolenou, nebo jen na víkend? Sbalte si podle našeho seznamu a nic vás nepřekvapí.

Léto je časem dovolených a prázdnin. Cestování s dítětem je ale výzva pro všechny zúčastněné a potřebujete k němu několikanásobně víc věcí než v dobách, kdy jste cestovali jen sami. Jen sbalit nutnosti pro dítě vám zabere několik desítek minut a další hodiny potom strávíte přemýšlením nad tím, co jste všechno zapomněli. Sbalte si podle následujícího strategického plánu a budete mít o starost méně:

Přebalovací taška

Nezáleží na tom, jestli jedete na dlouhou dovolenou nebo jen na prodloužený víkend, tyto věci musíte mít v přebalovací tašce po ruce:

Pleny: Dopravní zácpu nebo odložený let nedokážete ovlivnit a musíte mít po ruce dostatek plen. Vezměte si jich víc, než obvykle potřebujete, nevyužitý zbytek můžete kdykoli uložit do kufru.

Vlhčené ubrousky: Budete je potřebovat nejen pro přebalování, ale i k otření zapatlaných dětských ručiček a obličeje. Můžete je také použít jako dezinfekci například na dětské stoličky v restauraci. Minimálně jeden balíček si dejte i do přebalovací tašky.

Přebalovací podložka: Pokud budete mít po ruce svou vlastní přebalovací podložku, získáte tak kdekoli čistou plochu a nebudete se muset strachovat o hygienu.

Igelitové tašky: Přibalte si s sebou několik obyčejných igelitových tašek ze supermarketu. Rozhodně je při cestě využijete na špinavé pleny a ostatní odpadky. Navíc do nich můžete dát špinavé dětské oblečení.

Opalovací krém: Opalovací krém byste měli mít vždy po ruce. Nezapomeňte na to, že vaše dítě se může spálit dokonce i v autě, nebo při krátké přestávce na nechráněném odpočívadle.

Léky: Pokud vaše dítě užívá léky, nezapomeňte si je přibalit do přebalovací tašky.

Chladící taška

Ať už je vaše dítě kojené, nebo konzumuje tuhou stravu (nebo obojí), bude se vám hodit příruční chladící taška:

Jídlo a pití: Opět počítejte s možným zpožděním a připravte si dostatek vody, umělého mléka, džusu a kojenecké stravy.

Láhev: Zabalte si minimálně jednu láhev nebo hrnek s pitím navíc.

Bryndáčky: Pokud nemáte ve své cílové destinaci k dispozice pračku, nezapomeňte na dostatečné množství bryndáčků. K jídlu si přibalte další balíček vlhčených ubrousků.

Kufr

Oblečení: Zdá se to jako samozřejmost, ale podcenění potřebného oblečení se vám může velmi nevyplatit. Počítejte s prosáklými plenkami, jídlem, které skončí na oblečení, teplotní výkyvy. A nezapomeňte na pyžamo.

Pleny: Jde o položku, která vám vyplní naprostou většinu místa v kufru, ale určitě jich budete potřebovat víc, než si jich sbalíte. Nezapomeňte si přibalit také pleny do vody.

Přikrývky a deky: Jsou malé, měkké, lehké a dají se použít k řadě účelů - od ochrany před větrem a sluncem, přes ochranu před zvědavýma očima při kojení, až po měkkou podložku pro piknik v trávě.

Toaletní potřeby: Nespoléhejte na hotelový šampón, jehož "kvalitu" ocení dětská pokožka vyrážkou. Vezměte s sebou šampón, mycí emulzi, hřebínek, zubní kartáček i pastu, na kterou je vaše dítě zvyklé.

Hračky: Ujistěte se, že jste s sebou vzali dostatek věcí, které vaše dítě zabaví. Knihy, hračky, pastelky... zábavných předmětů není nikdy dost.

Lékárnička: Buďte připraveni na každou situaci. Krém proti opruzeninám, krém po opalování, teploměr, nosní kapky, léky na snížení horečky patří k základnímu vybavení, které s sebou musíte mít.

... a ten zbytek

Fotoaparát: Zvěčněte si vzpomínky a rodinnou dovolenou.

Noční lampička: I pokud je vaše dítě zvyklé spát doma bez nočního světla, v cizím prostředí se může bát a noční lampička mu pomůže překonat strach.

Cestovní postýlka: Zeptejte se předem, zda je ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici dětská postýlka. Pokud ne, nezapomeňte si vlastní.

Klokanka, nebo krosna: Pokud plánujete vycházky a túry, neocenitelnou službu vám prokáže klokanka nebo krosna, do které dítě umístíte a můžete se vydat do terénu s volnýma rukama.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Cestování s dítětem: Jak přežít v letadle
Jak vybrat dětskou autosedačku
Dovolená s dítětem: Užitečné tipy
Test: Kam byste měli jet na dovolenou?