Menu
Úvod  ›   › 

Které pomůcky svému prvňáčkovi koupit ihned a které nechat na později?

Vaše ratolest bude mít za chvíli premiéru ve školních lavicích a vám se honí hlavou, jak rozdělit investici na více částí, aby to nebyla pro vaši peněženku taková zátěž? Nákup výbavy pro novopečené prvňáčky skutečně můžete pořizovat na etapy a ulehčit tak rodinnému rozpočtu.

Do čeho investovat nejdříve?

1) První položkou v nákupním seznamu pro vašeho prvňáčka by měla být školní aktovka nebo školní batoh. Dbejte na anatomicky vyztužená záda a od začátku budujte v dítěti správné návyky, jak školní tašku nosit.

Školní pomůcky - sešity

2) Současně můžete školní aktovku rovnou vybavit penálem, láhví na pití a boxem na svačinu. Současně pořiďte také sáček na přezuvky a na tělocvik.

3) Kufřík - neodmyslitelná součást školní docházky a výtvarného vzdělávání vašeho dítka. Nejprve zakupte samotný kufřík, případně "větší věci" jako vodovky, tempery a zbytek nechte na později.

Zelený batoh s motivem auta R5

Co počká?

Každá škola podává informace o tom, které školní pomůcky, učebnice a sešity bude vaše dítko do první třídy potřebovat. Některé přesnější požadavky se však dozvíte až od paní učitelky. Proto je mnohdy lepší nakoupit předem pouze "větší věci" a s drobnější výbavou počkat až po upřesnění od pedagogů.

  • Desky na písmena a čísla
  • Školní sešity, učebnice
  • Tužky (trojhranné)
  • Pera (s ergonomickým úchopem)
  • Pastelky (12 barev, trojhranné)
  • Ořezávátko, guma pravítko
  • Fixy

Pouzdro

Někteří rodiče však raději vše nakupují najednou, čistě z časových důvodů a aby si mohli tuto povinnost označit jako splněnou. Jak jste na tom vy? Dáte přednost rodinnému rozpočtu nebo raději chcete být v klidu, že máte 99 % věcí "z krku" a budete pak dokupovat pouze drobnosti?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Školáci a předškoláci