Menu
Úvod  › 

Když se plastická operace nepovede

Chtěla jste vypadat lépe, jenže výsledek je skutečně děsivý. Co dělat, když plastická operace nedopadla pole vašeho očekávání?

Rozhodla jste se nechat vylepšit svůj vzhled za pomoci chirurgického skalpelu. Jenže napadlo vás, že byste mohla po plastice vypadat ještě mnohem hůř než původně? Plastická operace má například ve srovnání s operací srdce samozřejmě menší rizika a není příliš pravděpodobné, že byste při ní položili život, nicméně stále jde o operativní zákrok a nikdy nemáte jistotu, že se musí podařit. Žádný chirurgický zákrok zkrátka není bez rizika. Čas od času prosákne na veřejnost případ nepodařené plastiky. Co se bude dít, když se plastická operace nepovede právě ve vašem případě?

Počkejte na zahojení

Nedá se odhadnout, jak budete vypadat, dokud nebudete zcela zahojená. Pokud však proces hojení trvá déle, než vám bylo původně oznámeno a než jste předpokládala, je rozhodně na místě konzultace s lékařem. Ten může odhalit případný problém včas a navrhnout jeho řešení, případně doporučit opravnou operaci.

Navštivte další lékaře

Jestliže plastická operace nedopadla podle vašeho očekávání, diskutujte svou situaci s dalším lékařem. Navštivte nejen svého praktického lékaře, který posoudí váš zdravotní stav, ale o konzultaci požádejte i dalšího plastického chirurga, který vám pomůže nezaujatě posoudit situaci. Čím více odborných názorů se vám podaří sehnat, tím ucelenější a objektivnější názor získáte.

Komunikujte s operatérem a klinikou

Snažte se komunikovat se svým operatérem a domluvit se na dalším postupu. Stejně tak kontaktujte i jeho zaměstnavatele, kterým bude pravděpodobně klinika. I v případě, že za váš zkažený zákrok odmítají převzít zodpovědnost, snažte se zůstat klidná a stále udržujte komunikaci. Smírčí řešení je vždy elegantnější než případný soud.

Všechno si pište

Snažte všechny materiály a prohlášení získat písemně. Je sice hezké, že vám zastoupení kliniky slíbí něco ústně, nicméně v případném sporu jde pouze o tvrzení proti tvrzení. Zálohujte si všechny maily a veškerou korespondenci, která mezi vámi proběhla. Schraňujte i to, co se vám může jevit jako zcela nepodstatné.

Pořiďte si fotografickou dokumentaci

Foťte si průběh hojení i výsledný stav. Je samozřejmé, že čím větší kvalita fotografií, tím lépe. Vyfoťte si výsledek nepodařené operace v průběhu času ze všech úhlů a v denním světle. Budou se vám hodit jako případný důkazní materiál.

Kontaktujte právníka

Pokud se nedokážete s klinikou dohodnout na kompenzaci, ani na opravném zákroku, nezbude vám nic jiného, než kontaktovat právníka a využít jeho služeb. Snažte se shromáždit všechny materiály a případně si i vést deník, jak se celá situace vyvíjela. Pak už si můžete jen držet palce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 neuvěřitelných chyb lékařů
Nejdivnější plastické operace
Největší průšvihy plastických chirurgů