Menu
Úvod  › 

Největší průšvihy plastických chirurgů

Kuchyňský olej napíchnutý do obličeje, maraton plastických operací, propadající se nos a podobné perličky. Nechte se provést po největších průšvizích spojených s plastickými operacemi.

Hang Mioku: Olej ve tváři

Jedním z nejznámějších případů naprosto zpackaného zákroku estetické chirurgie byla kauza osmačtyřicetileté ženy z Jižní Koree, Hang Mioku. Ta trpěla závislostí na plastických operacích a její touha po dalším vylepšení vyvrcholila tím, že si injekčně vstříkla kuchyňský olej do obličeje. Svou první plastickou operaci podstoupila v osmadvaceti letech. Následovaly další a další zákroky, až jí chirurgové odmítli dál operovat s tím, že další operace by byla velmi nebezpečná a Hang Mioku potřebuje spíš péči psychiatrů než plastických chirurgů. Žena se tuto situaci rozhodla vyřešit po svém a vstříkla si injekcí kuchyňský olej do tváří. Jediné, čeho tím dosáhla byl absurdně velký otok obličeje, který zůstává stejně velký už několik let. Její hlava je tak několikanásobně větší než hlavy ostatních lidí. Vystupuje v nejrůznějších televizních pořadech, které na ní pořádají finanční sbírky, které by jí umožnily podstoupit řadu složitých operací k alespoň částečnému navrácení původního vzhledu.

Jocelyn Wildensteinová: Příšera za čtyři miliony dolarů

Další velmi známou postavičkou, na které se plastické operace podepsaly, je Jocelyn Wildensteinová. Za plastické operace za svůj život utratila téměř čtyři miliony dolarů a stala se tak pravděpodobně nejslavnější obětí závislosti na plastických operacích. Co se přesně stalo? V sedmdesátých letech žila v USA velmi hezká žena jménem Jocelyn. Matka dvou dětí a manželka bohatého obchodníka s uměním. Jednoho dne nachytala svého manžela v posteli s jednadvacetiletou ruskou modelkou. Normální člověk by vyrazil s nevěrným manželem dveře a u rozvodového řízení ho obral o všechny peníze. Ne tak Jocelyn. Ta se místo toho rozhodla svěřit do rukou plastickým chirurgům a podstoupit několik operací, které ji měly přiblížit vzhledu mladších konkurentek. Ve finále jí manžel stejně opustil a Jocelyn zbyla jen naprosto otřesná tělesná schránka.

Michael Jackson: Víc než deset operací

Je k tomu potřeba dodávat něco dalšího? Vzpomeňte si, jak vypadal Michael v osmdesátých letech a jak těsně před svou smrtí. Podstoupil víc než deset plastických operací, nechal si vybělit kůži a jeho nos se v důsledku přílišného množství zákroků začal propadat do obličeje.

Donatella Versace: Karikatura sama sebe

Od té doby, co se její bratr Gianni Versace stal slavným a začal se objevovat v médiích, urazila jeho platinová sestra, návrhářka Donatella Versace dlouhou cestu. Prošla rukama řady plastických chirurgů a s jejich pomocí přeměnila sama sebe v karikaturu. Ačkoli plastické operace obvykle velikost nosu zmenšují, nos Donatelly jakoby spíš v průběhu let povyrostl, rozplácl se a ještě se lehce pokřivil. Některé zákroky se zkrátka nepovedou. Kromě velkého nosu si Donatella pořídila i gigantické rty a zejména její horní ret se díky kolagenových injekcím stal skutečným přírodním úkazem. Kromě toho podstoupila facelifting, chodí na botoxové injekce, které jí mají vyhlazovat vrásky, takže vypadá, jakoby měla na obličeji permanentně nasazenou škrabošku. Navíc ve srovnání s kůží na zbytku těla vypadá její obličej skutečně podivně.

Jackie Stallonová: Facelift, operace nosu, obličejové implantáty...

Matka známého herce Silvestera Stalloneho, Jackie je plastickými operacemi posedlá. Vypadá to, že jednoho dne přišla do ordinace kosmetického chirurga, ukázala na nabídku a poručila si všechny položky odshora až dolů. Podstoupila už snad úplně všechno: facelifting, úpravu obočí, obličejové implantáty, operaci nosu, prsní implantáty, zvětšení rtů...

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejdivnější plastické operace
7 nejbizarnějších moderních povolání
Nejpodivnější jídla z hmyzu