Menu
Úvod  › 

Jak se s ní rozejít: Užitečné tipy

Už máte delší dobu pocit, že váš vztah je o ničem. Zase byste svou pozornost rádi věnovali někomu jinému a zbavili se závaží, které pro vás partnerka představuje. Tady jsou tipy, jak se rozejít šetrně a s elegancí.

Každý ví, že rozchody jsou velmi nepříjemná záležitost, která může nabrat i velmi dramatické obrátky. Na druhou stranu, pokud víte, jak na to, můžete se s nimi vypořádat s grácií a odejít středem bez hysterických scén.

Vyberte vhodné místo:

Pokuste se jí to říci na místě, kde bude mít šanci se s touto informací vypořádat. Pokud zvolíte rušnou restauraci, jde z vaší strany o ránu pod pás, protože například v případě, že začne brečet, jí ještě vystavujete ponižujícím zkoumavým pohledům od okolních stolů. Stejně tak není úplně vhodné sdělit jí své rozhodnutí na místě, kde jste měli první rande, nebo k němu má podobně sentimentální vztah. Buďte na úrovni a nekazte jí alespoň vzpomínky.

Zvolte vhodný čas:

Dovolená, narozeninové oslavy, výročí a podobné události skutečně nejsou nejvhodnější příležitostí, abyste jí seznámili se skutečností, že už se s ní nikdy neuvidíte. Skutečně není nutné, aby měla Vánoce už jednou provždy spojené s rozchodem.

Udělejte to osobně:

Možná budete mít tendenci vyhnout se nepříjemné konfrontaci a rozejít se po telefonu nebo mailu. Seberte v sobě sílu a řekněte jí to osobně. Jde o minimální dávku slušnosti a úcty, kterou jí můžete prokázat.

Buďte upřímní ale citliví:

osavadní partnerka se vás na toto téma zeptá, odpovězte upřímně. Buďte si jisti, že se to stejně brzo dozví a bude vás nenávidět ještě víc kvůli tomu, že jste jí lhali. Na druhou stranu skutečně není nutné vysvětlovat jí, že se s ní rozcházíte proto, že je v posteli naprosto neschopné prkno a váš nový úlovek je prostě uragán vášní.

Držte emoce na uzdě:

I v případě, že už se nemůžete dočkat, až budete opět volní, nebo že na ní máte vztek, snažte se být laskaví, zdvořilí a hlavně klidní.

Nereagujte:

Je zcela normální, pokud ona své emoce nezvládne. Může křičet, brečet, vyčítat, slibovat, přemlouvat i vydírat. Nenechte se však do této hry zatáhnout a buďte stále nad věcí. Je nutné, abyste zachovali konstruktivní rovinu konverzace a mluvili pouze o konkrétních věcech. Pokud jste pevně rozhodnutí, nemá smysl se patlat v minulosti, zkrátka opakujte jen své rozhodnutí, případně opakujte jeho důvod, ale nenechte se vmanipulovat do výčitek a podobných nedůstojných praktik.

Dodržujte posloupnost:

V žádném případě a za žádných okolností nesmíte nikdy o svém záměru skončit vztah informovat dřív své přátele než jí. Neexistuje omluva pro situaci, kdy se to dozví od někoho jiného než od vás.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Průvodce dokonalou pomstou pro muže
Jak se zbavit přítelkyně stíhačky?
Jak říct dětem, že se rozvádíme - rozchod partnerů
Máte se rozvést? Jak poznáte, že nastal čas na rozvod