Menu
Úvod  › 

Co tím ženy myslí, když říkají?

Máte také pocit, že na vás někdy mluví cizím jazykem, ke kterému ještě nevyšel žádný slovník? Nabízíme vám překladač z ženského jazyka. Omezení hádek zaručeno!

Zatímco vy si obvykle myslíte víceméně to samé, co říkáte, u ní s aplikací tohoto pravidla příliš nepochodíte. Ženy totiž svou podivuhodnou logikou předpokládají, že umíte číst myšlenky a domyslíte si, co tím kterým prohlášením chtěla říct (a to i přesto, že to vůbec nekorespondujete s jeho obsahem). Co tím tedy ženy myslí, když říkají následující věty?

"Co děláš v pátek večer?"

Myslí tím: Budeme v pátek spolu?

Kupodivu to nemusí znamenat, že se z ní stala stíhačka, ale zkrátka chce vědět, jestli s vámi může počítat. Samozřejmě je v téhle otázce nenápadně skryto přání, že by chtěla páteční večer strávit s vámi. Pokud chcete předejít zbytečným konfliktům a přitom máte naplánovanou pánskou jízdu, uklidněte jí slibem dalšího nejbližšího večera, který strávíte jen v její společnosti.

"Jak v tom vypadám?"

Myslí tím: Přibrala jsem, mám výčitky svědomí, rychle mě uklidni.

Tohle je jedna z nejčastějších otázek a zároveň chyták, na který byste rozhodně neměli skočit. Jedinou správnou odpovědí je něco ve smyslu: "Vypadáš v tom úžasně." Je úplně jedno, co si o tom ve skutečnosti myslíte. Stejné pravidlo platí i v případě, že se vám předvádí v novém modelu. Lehce kritizovat jste mohli při jeho nákupu (pokud jste k němu byli přizváni), ale jakmile jí už visí ve skříni, věc je uzavřená.

"Víš, že se ty modelky ve skutečnosti vůbec takhle nevypadají? Všechny fotky jsou retušované."

Myslí tím: Jsem stejně dobrá jako ony.

Nejhorší věc, kterou po této poznámce můžete udělat je začít ji přesvědčovat, že ne všechny fotografie jsou retušované a modelky jsou nádherné i ve skutečnosti. V nejlepším případě tím zasadíte jejímu sebevědomí velkou ránu, v horším ona zasadí velkou ránu vám. Ujistěte ji, že se vám modelky vlastně vůbec nelíbí a zejména ty, co předvádějí svůdné spodní prádlo jsou nechutně umělé.

"Není to miminko sladký?"

Myslí tím: Budeš mít se mnou někdy také děti?

Pokud tato otázka zazní v rámci dlouhodobého vztahu, nemusíte se nijak zvlášť znepokojovat. Pravděpodobně jste tušili, že v každé ženě dřímají nějaké mateřské pudy, tak tohle je jen okamžik, kdy jim dala volný průchod. Samozřejmě není zcela optimální, pokud vás podobnými otázkami a nenápadnými narážkami častuje na druhém rande. Ale záleží na tom, jak moc jste zoufalí.

"Jak dlouho už spolu vlastně chodíme?"

Myslí tím: Chci vědět, jestli to bereš stejně vážně jako já.

Samozřejmě, že moc dobře ví, jak dlouho jste spolu (nejspíš to má spočtené i na dny), ale chce vědět, jestli to víte také vy. Obvykle se jedná o zahajovací otázku, po které bude následovat dlouhý a poněkud únavný rozhovor o smyslu vašeho vztahu, kam spolu směřujete a zda jste ji zahrnuli do své budoucnosti. Tak se připravte.

"Nemluvíme spolu tak, jak bychom měli."

Myslí tím: Chybí mi tvoje pozornost a ráda bych, aby sis se mnou víc povídal.

Pozor, tahle poznámka svědčí o tom, že váš vztah není úplně idylický a že vnímá nějaký problém. Pravděpodobně má pocit, že se jí nedostatečně věnujete, neprojevujete jí dost pozornosti, citů a podobně. Každopádně jestli svou aktivitu směrem k ní nezvýšíte, očekávejte nepříjemnou analýzu vašeho vztahu.

"Tenhle týden nemám čas a příští také ne."

Myslí tím: Potřebuji víc prostoru.

Tato věta nevěstí nic dobrého. Ať už pro sebe potřebuje víc času, nebo přehodnocuje váš vztah jako takový, rozhodně to pro vás neznamená nic dobrého.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Partnerské války