Menu
Úvod  › 

Co musíte udělat ve 20, abyste ve 30 byli milionářem

Být milionářem ve třiceti není nic nemožného. Pokud ve dvaceti podniknete následující kroky, ve třiceti se můžete těšit z tučného konta.

1. Šetřete na investice, nikoli kvůli šetření.

Jediným důvodem, proč byste měli šetřit, jsou další investice. Pokud vám budou peníze nečinně ležet na účtu a čekat na to, až si je někdy v budoucnu užijete, nemá vaše šetření žádný smysl. Odkládejte si peníze na bezpečný účet s tím, že na ně nesáhnete do té doby, než bude čas na jejich investici. Promyslete si, do čeho chcete investovat, aby se váš kapitál zvýšil a ideálně znásobil. Zajímejte se o akcie, peněžní fondy, ale i další možnosti investicí. Klidně i experimentujte s menšími částkami. Každá informace a zkušenost, která zvýší vaší finanční gramotnost, pro vás bude mít cenu zlata.

2. Požádejte o pomoc.

Představa, že dokážete rozjet úspěšnou firmu pouze sami a dokážete v ní zastávat všechny klíčové pozice, je naprosto zcestná. Úspěšní lidé moc dobře ví, že k úspěchu potřebují dobře vybrané spolupracovníky. Nebojí se najmout si schopné zaměstnance a nesnaží se všechno zvládnout sami. Překousněte své ego, smiřte se s tím, že nikdo na světě (tedy ani vy) neumí všechno. Soustřeďte se na to, co umíte nejlépe, a na zbytek si najměte odborníky.

3. Buďte rozhodní.

Neexistuje laxní a nerozhodný milionář. Ujasněte si sami pro sebe, čeho chcete dosáhnout a jaká cesta k vašemu cíli vede. Klidně si i sepište jednotlivé kroky, které pro dosažení svého cíle musíte udělat, a důsledně je dodržujte. Naučte se být rozhodní. Rozhodnost si ostatní lidé automaticky spojují se sebevědomím, cílevědomostí a tudíž i s úspěchem. A podle toho se k vám také budou chovat.

4. Nebojte se zariskovat.

Kdyby bylo možné dosáhnout závratného bohatství pouze vyčkáváním, byli by bohatí všichni. Milionáři se od zbytku populace liší právě svou schopností umět přiměřeně riskovat. Zkuste vyjít ze své komfortní zóny, opustit vyjeté koleje a čas od času zariskovat.

5. Investujte do sebe.

Nejjistější investicí s vysokou návratností je čas a energie, kterou vložíte sami do sebe. Denně čtěte alespoň půl hodiny, vzdělávejte se, investujte do výuky jazyků, rozšiřujte si obzory. Neomezujte se pouze na svůj obor, ale snažte se dosáhnout co nejširšího rozhledu. Otevřenost novým podnětům je vlastní všem úspěšným a bohatým lidem.

6. Uvažujte ve velkém.

Pokud budete uvažovat v horizontu stovek a tisíců, budou se v těchto intencích také pohybovat vaše příjmy. Nebojte se pomýšlet na vysoké cíle, úspěchu nemůžete nikdy dosáhnout bez dostatečného sebevědomí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak vydělat miliony: Průvodce pro budoucí boháče
Nápady na malé podnikání, které vydělaly milióny
Finanční pravidla, která by měl znát každý třicátník
10 věcí, které dělají úspěšní lidé jinak
Můžete si dovolit další dítě?