Menu
Úvod  ›   › 

Nápady na malé podnikání, které vydělaly milióny

Na začátku byl dobrý nápad a touha být svým vlastním pánem. Představujeme vám nejzajímavější projekty drobných podnikatelů, které ve světě uspěly a vydělaly milióny.

Už vás nebaví chodit každý den do práce, bojovat o vyšší plat a dohadovat se šéfem? Inspirujte se úspěšnými podnikatelskými nápady, se kterými jejich tvůrci prorazili a dokázali na nich dokonce i zbohatnout. Možná se vám je podaří napodobit:

Prenatální pohlednice

Může vám to připadat poněkud kýčovité a možná i trochu nevkusné, ale uvědomte si, že těhotné ženy jsou ve vleku hormonů a rozněžňují se i při sledování reklamy na pleny. Ve světě tak slaví velký úspěch pohlednice vyrobené z fotek embrya, které dostávají budoucí rodiče při ultrazvuku. (Věřte tomu nebo ne, posílají se dokonce i jako vánoční přání.) Světlo světa tento nápad spatřil už v roce 1999 a od té doby vydělal milióny. Přitom k němu nepotřebujete téměř nic, kromě jednoduchého grafického programu a webových stránek, kde budete své služby propagovat.

Vytvoření kvalitních webových stránek přitom nijak vaší vstupní investici nijak nezvýší. Například webhostingová společnost Banan.cz nabízí profesionální webhosting, k tomu tvorbu webových stránek šitých na míru zákazníkovi a kompletní administrování obsahové části webu zcela zdarma.

Bazar svatebních prstenů

Jestliže vám prenatální pohlednice připadaly trochu bizarní, následující podnikatelský projekt je už úplně z jiného světa. Připadl na něj Josh Opperman, když jeho přítelkyně zrušila zasnoubení a vrátila mu prsten. Přemýšlel, co s ním udělat, protože v klenotnictví mu za zpětný odkup nabídli pouze zlomkovou cenu. Napadlo ho, že stejný problém jako on řeší tisíce dalších lidí a tak si zřídil stránku, na které mohou lidé nabídnout své snubní a zásnubní prsteny za cenu, kterou uznají za vhodné. Na druhou stranu ti, co nemají na rozhazování, ale hodlají věnovat své drahé polovičce hezký šperk, tu mohou koupit zásnubní prsteny levněji. I když to zní poněkud absurdně, funguje to a dokonce má velký úspěch.

Pronájem slepic

Bydlíte na vesnici a tvrdíte, že podnikat se dá jen ve velkých městech? Omyl. Ve světě právě zažívá obrovský boom pronájem hospodářských zvířat. Jednoduše nabídnete na internetu například své hejno slepic, váš klient si jednu (nebo víc) vybere, platí vám poplatek za jejich krmení a vůbec vaši péči a za to si například jednou za měsíc může vyzvednout pravá biovajíčka od své vlastní slepice, se kterou nemá vůbec žádnou práci.

Pomejdanový servis

Pokud máte dobrý žaludek, můžete se živit pomejdanovým servisem. Ten ve světě začali nejprve provozovat dva kamarádi a slaví s ním obrovský úspěch (reportáž o nich zveřejnil například i Forbes Magazine). Pokud se je rozhodnete napodobit, najímat si vás budou zoufalí lidé, kteří uspořádali mejdan ve svém bytě, ráno se probudili s příšernou kocovinou mezi lahvemi a poslední, na co mají náladu, je úklid. Vy jim přivezete vyprošťovací česnečku, prášky na kocovinu, necháte je v klidu spát a mezitím uklidíte všechnu tu spoušť. A ve finále si za to samozřejmě necháte patřičně zaplatit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 důvodů, proč vaše podnikání zkrachuje
5 způsobů, jak vydělat na svých koníčcích
Online bussiness, který můžete rozjet za pár hodin
Nejčastější výmluvy, které vás zrazují od podnikání
5 způsobů, jak získat první zákazníky