Menu
Úvod  › 

Důvody rozchodu: Proč se rozchází muži se ženami

Dokud spolu vrkáte, máte pocit, že je váš vztah neohrozitelný. Kopačky ale můžete dostat z mnoha důvodů. Ptali jsme se mužů, proč se rozcházejí se ženami. Poučte se.

Začal jsem si s její kamarádkou

"Uvědomuji si, že to není nijak zvlášť morální, ale zkrátka jsem se zamiloval do její nejlepší kamarádky. Chodil jsem s Ivanou asi půl roku, když jsem si začal se Sandrou. Často jsme podnikali akce ve třech, protože Sandra v té době nikoho neměla a často se k nám připojila. Byly s Ivanou jako oheň a voda. Zatímco Iva byla taková něžná, tichá a mírná, ze Sandry stříkal temperament, živelnost a vášeň. Tomu se nedalo odolat. Nejdříve jsme se to snažili tajit, ale děsili jsme se toho, že nás Ivana někde nachytá, nebo jí to někdo donese. Když už byla situace neudržitelná, raději jsme jí to sami řekli. Bylo to dost nechutné, ale nelituji."

Robert, 32 let

Stala se z ní bordelářka

"Nejsem žádný magor přes pořádek a nikdy jsem tohle téma s žádnou předchozí partnerkou neřešil, ale to, co předváděla moje bývalka Dana, bylo moc i na mě. Už když jsme spolu začínali chodit a já jsem poprvé navštívil dům jejích rodičů, všiml jsem si, že se s uklízením nijak nepřetrhnou. Když jsme se ale potom nastěhovali do jednoho bytu, byla to absolutní katastrofa. Všude byl tak strašný nepořádek a špína, až jsem se štítil se věcí dotýkat. A Daně to vůbec nevadilo, seděla uprostřed toho bordelu, kolem sebe špinavé nádobí, pod nohama hromadu špinavého oblečení a chatovala na Facebooku. Párkrát jsme se kvůli tomu pohádali, ale pak jsem pochopil, že ona se nikdy nezmění a já vedle někoho takového skutečně být nemůžu."

Jaromír, 37 let

Příliš pracovala

"S Helenou jsme se seznámili v práci. Pracovala na vysoké pozici a od rána do večera byla v práci. Zpočátku mi to imponovalo, že je tak schopná, jenže postupem času mi začalo vadit, že večery tráví mnohem častěji s notebookem než se mnou. V osobním životě se na ni nedalo spolehnout, neustále něco rušila kvůli pracovním povinnostem a postupem času za práci vyměnila i sex. Snažil jsem se jí domlouvat, ale vždy jsme se kvůli tomu jen pohádali a nikam to nevedlo."

Jiří, 27 let

Byla špatná v posteli

"Lucii jsem uháněl hrozně dlouho. Byla to tak luxusní kočka, že jsem se jí úplně bál oslovit. Když se mi k ní konečně podařilo přiblížit, na první sex jsem nespěchal, protože jsem si to chtěl pořádně vychutnat. Jenže když jsme spolu poprvé, nestálo to za nic. Přisuzoval jsem to tomu, že první zkušenost je téměř vždy špatná a že potřebujeme čas, abychom si na sebe zvykli. Problém byl v tom, že to nebylo lepší ani časem. Lucie byla hrozně stydlivá, ležela jako prkno, měla nulovou fantazii a přišlo mi, že si to vždycky tak nějak odtrpí, aby měla pokoj. Snažil jsem se jí něco naučit, probudit v ní nějaké erotické touhy, ale k ničemu to nebylo. Možná to někomu přijde povrchní, ale pro mě je sex důležitou součástí vztahu."

Michal, 31 let

Vyšumělo to

"S Milkou jsme spolu chodili od prváku na gymplu, pak ještě celou vysokou. Dostali jsme od jejích rodičů byt a všichni tak nějak automaticky předpokládali, že se vezmeme a budeme mít hromadu dětí. Ostatně očekávání našeho okolí a především našich rodin bylo to hlavní, co nás posledních několik let drželo pohromadě. Náš vztah už dávno vyšuměl, neměli jsme si co říct, netěšili jsme se na sebe a stále více volného času jsme trávili každý zvlášť. Až teprve po několika měsících jsme se odhodlali oficiálně oznámit, že už v našem vztahu nechceme pokračovat. Nic závažného se nestalo, nic jsme si neudělali, jen jsme se prostě přechodili."

Tomáš, 35 let

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Které drobnosti ničí vztah?
Jak zvládnout kopačky
Kdy ho nesmíte vzít zpátky
7 věcí, které vám zničí vztah
Test: Máte se rozejít?