Menu
Úvod  › 

Chování, které u úspěšných lidí nikdy neuvidíte

Máte pocit, že úspěšní lidé vděčí za svou kariéru štěstí, náhodě, nebo protekci? Omyl. Jejich hlavním kapitálem jsou jejich jedinečné vlastnosti a následující chování u nich nikdy neuvidíte.

Chcete být úspěšní, získat autoritu, dosáhnout skvělého postavení a vydělávat spoustu peněz? Navzdory častému přesvědčení k tomu nepotřebujete žádné zvláštní finanční zázemí, protekci, ani praktiky na hraně zákona. Rozhodně se ale musíte rozloučit s následujícími charakteristikami. Ty totiž u úspěšných lidí nikdy nenajdete:

Naivita

Svaté nadšení a doširoka otevřené naivní oči jsou bezesporu fotogenické, ale úspěšní lidé moc dobře znají své možnosti i limity. Nedopustí, aby je ovládl skepticismus, ale své možnosti posuzují realisticky.

Panika

Kariérní svět je plný stresu a infarktových situací. Neustále se musíte potýkat s tím, že se věci nevyvíjejí podle plánu, a je potřeba rychle najít náhradní řešení. Úspěšní lidé s tímto počítají a dokáží krize řešit s grácií a klidem. Nikdy si nedovolí luxus paniky.

Fanatismus

Vášeň a zaujetí pro věc je vynikajícím poháněčem a motivací, ale pokud jdete za svou věcí příliš fanaticky, máte sklon k černobílému vidění a velice úzkému pohledu. Fanatismus vás nežene dopředu, ale naopak omezuje.

Lenost

Lenost a pohodlnost je něco, co úspěšní lidé neznají. Ví totiž moc dobře, že v komfortní zóně je jim sice příjemně, ale nic nového už se tam nenaučí a také se nikam dál neposunou. Nemají problém s tím udělat něco navíc a překonat se.

Netrpělivost

Slavný citát Steve Jobse praví, že "to, co odlišuje úspěšné podnikatele od těch neúspěšných, je pouze a jen vytrvalost." Pokud se necháte odradit prvními neúspěchy a neprokážete dostatek vytrvalosti, nikdy nemůžete uspět.

Sobeckost

Možná máte pocit, že v kariéře platí, že je každý sám za sebe, jenže když půjdete přes mrtvoly a nenaučíte se spolupracovat se zbytkem týmu, těžko najdete ruce, které by vám pomohly přehoupnout se přes překážku, kterou sami nedokážete zdolat.

Přecitlivělost

Máte pocit, že kdyby se úspěšní lidé neustále zabývali tím, kdo co pronesl a co tím asi myslel, dosáhli by takového úspěchu? Přecitlivělost je výsadou puberťáků a depresivních jedinců. Dospělí lidé nehledají v každé větě osobní útok a zabývají se pouze podstatnými záležitostmi.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články