Menu
Úvod  › 

9 způsobů, jak spálit víc kalorií

Nemusíte nutně trávit hodiny v posilovně, ani se trápit hlady. Kalorie můžete spálit i mnohem bezbolestnějším způsobem. Stačí, když ve svém životním stylu provedete několik nenápadných změn.

1. tip: Vyčistěte si zuby.

Vyčištění zubů je pravděpodobně jediný způsob, jak hubnout v okamžiku, kdy máte otevřená ústa. Pokud si budete čistit zuby dvě minuty, spálíte přibližně šest kilojoulů. Nicméně hlavní přínos spočívá v tom, že budete v mnohem menším pokušení dát si drobnou svačinku či něco na chuť v okamžiku, kdy zrovna nebudete mít hlad, protože vám jednoduše bude líto kazit si svěží pocit v ústech.

2. tip: Domácí práce

Domácí práce jsou obvykle považovány za otravnou rutinu, ale můžete na ně nahlížet také jako na užitečný trénink. Půlhodinovým uklízením spálíte kolem osmdesáti kilojoulů, patnáctiminutovým vytíráním podlahy dokonce téměř tři sta kilojoulů. Půl hodiny vysávání vydá za pět set kilojoulů a stejně dlouhé žehlení tři sta.

3. tip: Zahradničení

Jakmile máte možnost, vyražte pracovat na zahradu. Kromě toho, že si při této práci odpočinete psychicky, spálíte tak další kalorie navíc. Hodinovým okopáváním spálíte 2100 kilojoulů, půlhodinové sekání trávníku vydá za 420 kilojoulů.

4. tip: Umyjte si auto

Vynechte myčku a čištění interiérů, a začněte si mýt auto sami. Nejenže ušetříte peníze a budete mít dobrý pocit, že jste si to udělali přesně podle svých představ, ale za dvě hodiny tak spálíte víc než dva tisíce kilojoulů.

5. tip: Hubněte nakupováním

Začněte nakupovat poněkud nelogicky nejprve zboží s největší hmotností. Pokud totiž půl hodiny tlačíte naložený nákupní vozík, spálíte 420 kilojoulů. Naložte si proto hned na začátku nákupu do vozíku balené vody a další zboží s velkou hmotností a teprve potom se vydejte pro lehčí potraviny.

6. tip: Začněte vařit

Opusťte jednou provždy pohodlné stravování v restauracích a začněte si vařit sami. Nejenže budete vědět, co jste do daného jídla dali, jak jste ho připravovali a budete si jisti jeho kvalitou, navíc jeho přípravou spálíte přibližně sto kilojoulů navíc.

7. tip: Hubněte relaxováním

I když se vám to může zdát nelogické, hubnout se dá i při zcela relaxačních činnostech. Zatímco se díváte na televizi, věnujte se současně i některé volnočasové aktivitě, jako je například pletení, či jiná ruční práce. Za hodinu tak spálíte o téměř sedmdesát kilojoulů navíc.

8. tip: Sex

Pokud se chcete opět vymluvit na bolest hlavy, abyste se nemuseli věnovat intimním aktivitám, připravujete se o účinné hubnutí. například půhodinovým líbáním spálíte 126 kilojoulů a při stejné době sexu dokonce 630 kilojoulů.

9. tip: Spánek

Osmihodinovým spánkem spálíte téměř sedmnáct set kilojoulů a navíc nebude mít vaše tělo nutkání doplňovat si chybějící energii rychlými cukry.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Čím méně budete spát, tím více budete jíst
Skončete s přejídáním: Jak zvládnout své chutě
Plavání, tajná zbraň pro štíhlou postavu
Lidé si myslí, že jedí méně, než tomu ve skutečnosti je
Bílé lži, aneb jak si lžeme o hubnutí
5 důvodů, proč vyhodit váhu z okna