Menu
Úvod  › 

Pro muže: Jak (ne)nosit žabky

Jsou vzdušné a zničí vám nohy. Jsou módní, ale zlikvidují vám profesionální pověst. Pokud se rozhodnete nosit žabky, musí respektovat následující zásady.

Jen málokteré boty (ať už dámské nebo pánské) vzbuzují tolik protichůdných emocí jako žabky. Jejich příznivci nedají dopustit na bosé nohy, pochvalují si pohodlí a zdá se jim, že větrající chodidla jsou nejen hygieničtější ale i hezká. Stylisté a především šéfové se mezitím chytají za hlavu a mluví o pánských žabkách jako úletu - zejména, pokud si je vezmete do práce. Víte, jaká pravidla musíte respektovat, pokud v nich chcete vyrazit?

ANO

Pečujte o nohy

Možná vám to připadá poněkud zženštilé, ale uvědomte si, že pokud chcete vyrazit v žabkách, ostatním se zřejmě nebude chtít dívat se na vaše kuří oka, zarostlé nehty, nebo plíseň na prstech u nohou. Tak otevřené boty, jako jsou žabky, prostě vyžadují důkladnou péči o nohy. Mimochodem, víte, že na pedikúru mohou chodit i muži?

Najděte si ty, co vám padnou

Pokud si koupíte příliš velké žabky, jejich pleskání bude ohlašovat váš příchod na kilometry daleko. Pohled na zkroucený palec, který se snažíte uchránit před ukopnutím, protože jste si vybrali příliš malé žabky, také není příliš sexy. Správná velikost žabek je naprosto zásadní. Vezměte si s sebou do obchodu tenisky, které jsou vám akorát a podle jejich podrážky si vyberte i žabky.

Měňte je často

Zapomeňte na to, že byste jeden pár žabek nosili déle než jeden rok. Na rozdíl od klasických kožených sandálů mají žabky mnohem tenčí podrážku, poskytují menší oporu pro nohu, takže je sešlapete nepoměrně rychleji. Pokud budete na žabkách šetřit, zbytečně si ničíte nohy (tedy ne, že by nošení žabek samo o sobě vaše nohy milovaly). Životnost žabek je pouhá jedna sezóna.

NE

Nenoste je do práce

V žádném případě a za žádných okolností je nesmíte nosit do kanceláře. To je neakceptovatelný prohřešek, který vám váš nadřízený spočítá. Žabky jsou s definitivní platností volnočasová obuv, nad kterou se nikdo nepozastaví na pláži, ale pokud si je vezmete do práce, budete působit neprofesionálně.

Dlouhé vzdálenost

Žabky skutečně nejsou obuví, ve které byste mohli lámat rekordy v přespolním běhu. Neposkytují chodidlu a noze prakticky žádnou oporu a pokud je budete nosit často a dlouhou dobu, koledujete si o velké problémy. Výsledkem nemusí být jen ukopnuté palce u nohou, ale například i setrvalá bolest v chodidlu. Podle odborníků byste v žabkách neměli nikdy chodit déle než dvě hodiny.

Podceňování bolesti

Uvědomte si, že vaše nohy nejsou v žabkách nijak chráněny a existuje mnohem větší riziko, že vám jejich pásky způsobí odřeniny, otlačeniny a podobné nepříjemnosti. Jakmile vám začnou být nepohodlné, nebo při jejich nošení dokonce pociťujete bolest, okamžitě jim vyhraďte místo v odpadkovém koši. Neočekávejte, že se to zlepší. Nezlepší, naopak to bude ještě horší a zničíte si nohy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Módní prohřešky, které vám ženy neodpustí
Proč muži nesmí nosit bílé ponožky
Móda pro muže: Co nosit v létě