Menu
Úvod  › 

8 jednoduchých způsobů, jak v létě spálit kalorie

V letních vedrech chodí do posilovny jen sebevrazi a masochisté. Našli jsme pro vás mnohem příjemnější letní aktivity, díky kterým spálíte kalorie mrknutím oka.

Plážový volejbal

Pokud máte to štěstí a ve vašem dosahu se nachází hřiště na plážový volejbal, rozhodně toho využijte. Jedná se o vynikající aerobní aktivitu, u které nejen spálíte kalorie, ale navíc ještě posílíte svaly nohou, ramen a středu těla. Pohyb v písku je z energetického hlediska náročný, takže za hodinu hry spálíte neuvěřitelných 720 kalorií, což je mnohem víc než například za hodinu spinningu. To znamená, že spálíte dvě pizzy se šunkou a žampiony, každou po dvě stě gramech.

Zahradničení

Není to sice ta nejakčnější aktivita, jakou byste si dokázali představit, ale budete na čerstvém vzduchu a ještě hodinou zahradničení spálíte 272 kalorií, což je přesně tolik kalorií, kolik obsahuje sto gramů houskového knedlíku.

Surfování

Půjčte si surfovací prkno na dovolené a spojte příjemné s užitečným. Tím, že se budete vozit na vlnách, spálíte za hodinu 400 kalorií. A to je tolik, jako kdybyste si dali dvě čokoládové tyčinky Kofily.

Tenis

Popadněte raketu, domluvte se s kamarády a vyrazte si zpříjemnit letní den na tenisový kurt. Kromě toho, že při něm zhubnete, posílíte své srdce, vybudujete si navíc dokonalou postavu, protože při tenisu pracují prakticky všechny svaly těla. Za hodinu tohoto sportu spálíte téměř pět set kalorií, tedy tolik, kolik obsahuje stogramová mléčná čokoláda Milka.

Jízda na kole

Cyklistické výlety jsou jednou z nejvděčnějších letních aktivit. Pokud zvolíte jízdu ve středně obtížném terénu, spálíte za hodinu přibližně 650 kalorií, což je mnohem větší kalorický výdej než například při pouhé chůzi, ale naopak oproti klasickému běhu nezatěžujete tolik klouby kolen. Dejte si hodinový výlet na kole a spálíte dvousetgramové pečené vepřové koleno, které jste měli k obědu.

Házení frisbee

Oblíbenou letní hrou se za hodinu zbavíte dvou stovek kalorií, které se rovnají půl litru světlého piva.

Kolečkové brusle

Nemusíte trhat žádné rekordy, ani být supermanem na kolečkových bruslích. Stačí, když si vyjedete na hodinovou projížďku vycházkovým tempem a zbavíte se 350 kalorií, což odpovídá dvou šunkovým chlebíčkům s majonézou.

Plavání

Zajděte si v létě zaplavat rekreačním tempem jen tak pro radost. Kromě toho, že posílíte svaly celého těla, také jen tak mimochodem spálíte téměř 400 kalorií. Tolik si naše tělo uloží z jedné topinky osmažené na tuku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
6 cviků, které zvládnete u televize
7 nejotravnějších zvyků z posilovny
Tuk na břiše: Jak se ho definitivně zbavit
Proč nehubnete? Zařiďte, aby vaše cvičení fungovalo
5 nejefektivnějších cvičení pro dokonalé tělo
Zvyky lidí, kteří mají zdravý vztah ke cvičení