Menu
Úvod  › 

Plavky pro plnoštíhlé: Naučte se kamuflovat svá kila

Už je jasné, že žádné razantní zhubnutí se do plavkové sezóny konat nebude? Žádný problém. Vyberte si plavky, které chytře schovají vaše kila a vyzvednou vaše přednosti.

Patříte mezi ty ženy, které si každé jaro umiňují, že se jim do léta podaří zhubnout, ale plavková sezóna je opět zastihne s několika kilogramy navíc? Pokud zjistíte, že jste přes zimu přibrala, není třeba zoufat. Plné ženské křivky jsou nesmírně přitažlivé a co se týká nedostatků postavy správným výběrem plavek se můžete ledacos "zakamuflovat." Máme pro vás několik zajímavých rad a tipů:

Správná kombinace

Důležitý je výběr tvaru plavek, který by měl vždy respektovat tvar postavy. Nejprve si vyberte, zda chcete plavky dvoudílné, či jednodílné. Určitým kompromisem mezi těmito dvěma verzemi jsou tzv. tankiny, což jsou většinou klasické kalhotky a podprsenka ve tvaru delšího topu, jež sahá až ke kalhotkám a tím pádem skryje bříško, které se drtivému množství žen nezdá nikdy dost ploché a dokonalé.

Zajímavou novinkou posledních let jsou také plavky, u kterých si můžete vybrat různé typy podprsenek i kalhotek a dokonce kombinovat i různé velikosti. Mnoho žen má různou velikost horního a dolního dílu, takže tyto variabilní kolekce jsou pro ně výborným řešením.

Pro silnější postavy nabízí tyto kolekce podprsenky v klasickém tvaru na ramínka, která pro plnější poprsí bývají komfortně široká. K takové podprsence se pak hodí vyšší kalhotky se širokou manžetou pro zdůraznění pasu, boxerky s prodlouženou nohavičkou nebo rafinovaný model se zesílenou přední částí pro efekt plochého bříška. Díky těmto kombinovatelným kolekcím si můžete sestavit ideální plavky přímo pro svou postavu.

Zeštíhlující efekt

Velmi zajímavé jsou i plavky, které mají opticky zeštíhlující efekt. Skvělé jsou například jednodálné plavky v kombinaci dvou barev. Po stranách mají jednobarevné pruhy a uprostřed je silný pruh jiné barvy. Je prokázáno, že oko vnímá pouze středovou část, takže tělo se zdá být na první pohled výrazně štíhlejší. Tento zajímavý poznatek používají designéři i na halenkách a šatech. Efektní jsou také různé geometrické tvary a linie, které také dokážou postavu velmi dobře opticky "protáhnout."

A posledním tipem jsou plavky se sukénkou. Jedná se o model plavek, který na první pohled vypadá jako minišaty, ale tvar podprsenky a především pak materiál nenechá nikoho na pochybách, že jde o koupací úbor. Jejich výhodou je kromě rafinovaného střihu, který skryje každou problematickou partii také to, že je lze na dovolené nosit prakticky kamkoli i mimo pláž: můžete v nich vyrazit už rovnou z hotelu na pláž, pak do restaurace a dokonce i na procházku či nákupy.

Autorkou článku je Jana Nováková. Přečtěte si její další články.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Vlasy v létě: Co pro ně musíte udělat
10 důvodů, proč je léto lepší než zima
7 důvodů, proč je lepší být v létě single
Jak spát lépe v letním vedru
Test: Jaké je vaše letní IQ?
Test: Jaký je váš letní styl?