Menu
Úvod  › 

7 zásad sexu po porodu

Konečně máte dítě, na které jste se oba tolik těšili. Jenže váš sexuální život zmizel v propadlišti dějin. Následujících sedm pravidel pro rodiče s dětmi vaší intimitu zachrání.

1. pravidlo: Zhubněte.

Není žádným tajemstvím, že nárůst váhy po těhotenství a porodu (který je mimochodem naprosto přirozený a nemusíte kvůli němu mít pocity viny) se negativně odrazí na vašem sebevědomí a v neposlední řadě i na sexuálním životě. Jen těžko se budete cítit sexy, pokud jste unavená, nelíbí se vám vaše vlastní tělo a nejste se sebou spokojená. Tím, že se dostanete zpátky do formy, získáte zpátky i svůj sexuální život.

2. pravidlo: Nezapomeňte na odpočinek.

Je to okřídlené heslo, ale stále platí: Pokud je to jen trochu možné, spěte tehdy, když spí vaše dítě. Nezapomeňte také čas od času požádat svého partnera, aby vzal vašeho společného potomka na procházku a vy jste si mohla odpočinout. Když budete stresovaná a unavená, poslední, na co budete mít chuť, je samozřejmě sex. Čas na odpočinek bude výhodný pro vás všechny.

3. pravidlo: Předehra před předehrou.

Nedokážete si představit, že se budete půl hodiny mazlit, nebo si dopřávat erotickou masáž, zatímco vedle v pokoji kňourá vaše dítě? Pokud jste na tom podobně jako většina rodičů, probíhá váš sexu poněkud hekticky a na klasickou předehru nemáte nejspíš ani pomyšlení. Zkuste si proto zajistit jakousi celodenní předehru. Nic nebrání tomu, abyste svému partnerovi poslala do práce erotickou zprávu nebo mu popsala své fantazie v mailu. Naladíte se na stejnou vlnu a večer bude ve znamení mnohem erotičtější nálady.

4. pravidlo: Udělejte si plán.

Je samozřejmé, že rodiče malých dětí neví, kam dřív skočit a jsou velmi vytížení. Ačkoli vám to bude připadat podivné, včleňte do svého programu sex, jako jeden z úkolů, které byste měla za den stihnout. I když vám může připadat zvláštní dávat si erotiku jako úkol, pokud budete spoléhat na nahodilost a náhodu, vaše sexuální frekvence bude skutečně žalostná.

5. pravidlo. Zůstaňte v kontaktu.

Neztraťte mezi sebou spojení. Mluvte o svých pocitech, starostech i úspěších. Svěřujte se jeden druhém a neztraťte jeden s druhým kontakt. Zejména u rodičů malých dětí je toto riziko enormní. Investujte do svého vztahu energii a tato investice se vám stonásobně vrátí zpět.

6. pravidlo: Znejte svůj program.

Přesnější by bylo říci; znejte program a zvyky svého dítěte. Většina novorozenců a konců spí několik hodin zpočátku večera a pak se v průběhu noci začíná probouzet. Přizpůsobte si svůj erotický program spánkovému programu svého dítěte. Nebudete nervózní z toho, zda vás uprostřed nejlepšího nepřeruší dětský pláč.

7. Užívejte si orálně.

Hormonální změny po porodu mohou zapříčinit, že vaše touha na sex poklesne. Je to zcela normální. Stejně tak jako je normální, že vaše schopnost lubrikace není taková jako před porodem. Až přestanete kojit, všechno se upraví, ale prozatím si užívejte orálního sexu, který pro vás bude příjemnější a snazší než klasický vaginální styk.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Jaká je vaše sexuální osobnost?
Co na svém těle nesnášíte a muži to milují
Co si muži myslí o vašem spodním prádle
7 poloh, které muži při sexu milují
Nejhorší výmluvy, které ženy používají při sexu