Menu
Úvod  › 

5 cvičení pro lepší sex

Kegelovy cviky, posílení středu těla, posílení hýžďových svalů nebo například jóga. Představujeme vám pětici pohybových aktivit, které zlepší vaše sexuální zážižky.

O tom, že pravidelné cvičení má řadu příznivých zdravotních účinků, se ví už dlouho. Stejně tak už děti školou povinné ví, že vám cvičení bude velmi prospěšné, pokud se rozhodnete shodit několik přebytečných kilogramů. Jen málokdo však také zároveň ví, že cvičení může výrazně vylepšit i váš sexuální život a zařídit vám lepší prožitek. Tady je pět tipů na cvičení, které vašemu sexuálnímu životu prospěje:

1. Kegelovy cviky

Možná, že už jste o Kegelových cvicích slyšela. Své jméno získaly po gynekologovi, který je vymyslel, a používají se k posílení svalů pánevního dna. Ty fungují jako jakýsi závěs pro ženské orgány, stejně jako například pro močový měchýř. Právě proto se Kegelovy cviky doporučují jako prevence či léčba inkontinence nebo bolesti prostaty. Svaly pánevního dna vám však mohou pomoci například i při zesílení orgasmu, protože při něm dochází k jejich kontrakcím. Ženy, které se Kegelovým cvikům věnují, uvádějí, že mají lepší a silnější orgasmus (mimochodem u mužů vedou pravidelně prováděné Kegelovy cviky k silnější a dlouhotrvající erekci). Nespornou výhodou Kegelových cviků je skutečnost, že jsou jednoduché a můžete je provádět prakticky kdekoli. Sérii cviků byste měli opakovat denně nejméně desetkrát a výsledek by měl být patrný už po několika týdnech.

2. Posílení středu těla

O posilování středu těla se hodně mluví při celé řadě sportů. Jde o skupinu svalů, které obklopují pomyslné centrum vašeho těla - svaly ve středu a dolní části zad, pánevní dno a podbřišek. Kromě toho, že právě tato skupina svalů odpovídá například za vaše držení těla, mohou vám být velmi užitečné i při vašem erotickém životě. Existuje celá řada různých cvičení, při kterých můžete střed těla posilovat. Pravděpodobně nejznámějšími a nejčastěji prováděnými jsou klasické sklapovačky, při kterých zapojíte všechny svaly ve středu těla. Je však nutné, abyste je prováděli správně, neprohýbali se při nich v bedrech a nepracovali pouze lokty ale celou horní polovinou těla.

3. Kardiovaskulární cvičení

Kardiovaskulární cvičení představuje pro váš sexuální život skutečnou výhru. K tomu, aby mělo patřičný efekt, je však potřeba, abyste se aerobní aktivitě věnovali denně minimálně dvacet minut. Tento typ cvičení zlepší kondici vašeho srdce, posílí vaše tělo a zvětší se kapacita vašich plic. Kromě toho, že se zvýší vaše výdrž při sportu, zaznamenáte tento posun samozřejmě i při sexu. Pokud se chcete věnovat kardiovaskulárnímu cvičení, máte na výběr mnoho druhů sportů - jízdu na kole, běžkování, běh, šlapání na rotopedu a celou řadu dalších. Při všech je však potřeba sledovat svou tepovou frekvenci, abyste příliš nezatěžovali srdce a skutečně jste zlepšovali svou kondici.

4. Jóga

Na první pohled se vám může zdát, že spojení mezi jógou a sexem není prakticky žádné. Jenže právě jóga vám může přinést spoustu pozitivních aspektů pro váš sexuální život. Zvýšíte s ní svou ohebnost, kterou v ložnici zcela jistě využijete, kromě toho získáte sílu, energii a lepší smysl pro rovnováhu. To všechno jsou dovednosti, které při svém sexuálním životě velmi oceníte. Zkuste se zapsat do některého z jógových kurzů a uvidíte sami.

5. Posílení hýžďových svalů

Přirozeně nechcete mít větší zadek, ale posílení a protažení hýžďových svalů představuje velký erotický bonus. Nejenže se jejich posílením zlepší vzhled vašich zadních partií, ale blahodárný vliv mají i na prožívání sexu. Právě tyto skupiny svalů jsou totiž zapojeny do rotace a pohybu boků. Zkuste denně udělat alespoň dvacet pevných a rovných dřepů a výsledek jistě brzo poznáte sami.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tabu: Proč ji přitahují vaši kamarádi?
Poloha 69: Co byste měli vědět
25 věcí, které chtějí ženy v posteli
25 věcí, které chtějí muži v posteli
5 sexuálních poloh, které nikdy nezklamou
10 věcí, které nevíte o sexu