Menu
Úvod  › 

Většina mužů věří v lásku na první pohled

u pravou nemusíte pracně hledat. Až jí potkáte, okamžitě budete vědět, že je to ona. Podle výzkumů totiž víc než tři čtvrtiny mužů věří na lásku na první pohled a dokonce na osud.

Tři tisíce Britů zpovídali vědci, aby zjistili, co si muži myslí o lásce na první pohled a vůbec osudové lásce. Polovina dotázaných uvedla, že v okamžiku, kdy potkali svou vyvolenou, byli si jisti, že je to ona. Při setkání s ní údajně cítili instinktivní pocit, že jde zkrátka o jejich osudovou ženu. Třiaosmdesát procent mužů potom prý cítilo už nejpozději během druhé schůzky, že jde o mimořádné setkání a mimořádnou ženu.

Vědci na základě tohoto i předchozích výzkumů předpokládají, že muži při výběru perspektivní partnerky nechávají mluvit především své instinkty a teprve v druhém plánu zapojují "rozum", respektive racionální uvažování. Překvapivě ženy na své instinkty spoléhají v mnohem míře než muži a trvá jim mnohem déle, než uvěří "hlasu svého srdce" a dají průchod svým citům.

Podle výzkumu však muži i ženy při svých partnerských rozhodnutích dají hodně na instinkty. Čtyřiaosmdesát procent mužů dokonce spoléhá na instinkty, i když dělají životní rozhodnutí. Autor výzkumu, Ben Kay, k tomu říká: "Domníváme se, že většina mužů je schopná svým instinktem a jakýmsi šestým smyslem poznat, že potkali skutečně svou osudovou ženu. Na vysvětlení toho, co se děje, nestačí vědecké definice, protože zafunguje nejen chemie, ale děje se něco téměř magického." Proto jsou také schopni muži požádat svou osudovou partnerku o ruku již po několika dnech vztahu. Zkrátka následují své instinkty.

Sedmdesát procent mužů je ochotno rezignovat na racionální důvody, pokud mají pocit, že ona žena je ta pravá a jediná. Třetina mužů potom pro svou lásku na první pohled byla ochotna obětovat i zcela zásadní věci a záležitosti. Na rozdíl od žen si nejsou muži ochotni svou lásku na první pohled nechat rozmluvit a jednají i proti racionálnímu přesvědčení.

Vědci se domnívají, že je tomu tak proto, že muži jsou od přírody "rozsévači." To znamená, že si mohou dovolit investovat svou pozornost a city i víceméně namátkově, protože jim nehrozí, že jim "zůstane na krku" dítě. Ženy oproti tomu musí své citové vzplanutí dávkovat uvážlivěji, protože pokud investují do nepravého, zůstanou na materiální zajištění a výchovu dítěte samy. Trvá jim proto mnohem déle, než popustí uzdu svým instinktům. Je tedy mnohem pravděpodobnější, že láska na první pohled potká muže než ženu. Alespoň to tvrdí vědci.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 věcí, které ženy na mužích nesnáší
6 věcí, které musíte vyřešit, než spolu začnete bydlet
Co byste se měli naučit od starších mužů
10 signálů, že stále miluje bývalého