Menu
Úvod  › 

5 největších chyb, které děláte při online seznamování

Máte jednu univerzální odpověď pro všechny, příliš dlouhý profil, posíláte maily bez předmětu, fotky bez obličeje a škemráte o odpověď. Seznamte se s největšími chybami, které můžete udělat při online seznamování.

Jste v práci od nevidím do nevidím? Nebo už se vám zkrátka nechce vymetat kluby a lovit na diskotékách? Pokud nemáte, kde potkat ženu svého srdce, internetové seznamky, chaty a vůbec online seznamování je jednou z možností, jak navázat vztah. Na druhou stranu není jednoduché v záplavě inzerátů a profilů zaujmout a vystoupit z davu. Následujících pěti chyb byste se při online seznamování rozhodně neměli dopouštět:

Chyba č. 1: Maily bez předmětu

Zaujal vás inzerát nebo profil hezké slečny? Tím, že si jej pouze přidáte do "oblíbených", nebo jí pošlete nic neříkající mail bez předmětu, nebo s obligátním "ahoj" se zařadíte do stáda ostatních a máte nejlepší šanci na to, aby váš mail zapadl mezi ostatní zůstal bez odezvy. Pokuste se být alespoň trochu originální a zaujmout hned prvními větami. Není od věci zapojit umírněný humor, ale dávejte si pozor na otřepaná klišé a laciné dvojsmysly. Stejně tak si odpusťte i poznámky o tom, jaký má sexy pohled a skvělý dekolt. Místo toho raději položte několik otázek na její osobu, abyste projevili zájem a motivovali druhou stranu k odpovědi. Pamatujte si, že v první zprávě byste se měli vejít do plus mínus dvou stovek slov (nikdo netouží číst romány o člověku, kterého nikdy neviděl), a zcela neodpustitelné jsou hrubky, proto si raději po sobě zprávu dvakrát přečtěte.

Chyba č. 2: Univerzální odpověď

Snažíte se oslovit co nejvíc žen a rozhazujete sítě všude? Potom si dejte velký pozor na univerzální zprávy, které máte možná tendenci posílat všem a měnit pouze jméno. Buďte ujištěni, že to naprostá většina adresátů pozná a vám tak rapidně klesá pravděpodobnost úspěchu. Raději si vyberte menší počet kandidátek a pro každou napište originální odpověď, která bude odrážet zájem o ni samotnou a bude individuální. Získáte tak cenné body.

Chyba č. 3: Foto bez tváře

Pokud jste zvyklí uveřejňovat u svého profilu klasickou fotografii, nebo přikládat běžný portrét k odpovědi na inzerát, možná budete poněkud překvapeni novou módou fotografií bez obličeje. Poměrně značný počet lidí se z nějakého neznámého důvodu domnívá, že fotky jejich stínů, domácích mazlíčků nebo palců u nohou jsou třeskutě vtipné a mimořádně originální. Pokud k nim také patříte, je nejvyšší čas to změnit. Buďte ujištěni, že ta, které píšete, chce beze vší pochybnosti vědět, jak vypadáte a fotku vašeho psa zcela jistě neocení.

Chyba č. 4: Délka profilu

Bezesporu jste mimořádně zajímaví, originální a jedineční, ale pokud si stvoříte profil na tři stránky, jen velmi málokdo bude mít sílu to ocenit, protože odpadne hned v první polovině. Snažte se vybrat jen skutečně podstatné věci a skutečnosti, které vás charakterizují a máte pocit, že by mohly být atraktivní, zajímavé, či neobyčejné. Nepište v heslech (řada žen se rozhoduje i podle stylu, počtu hrubek a podobně), ale nerozepisujte se příliš.

Chyba č. 5: Nenaléhejte na odpověď

Možná jste si vyměnili několik zpráv a možná to i vypadalo nadějně, ale teď se odmlčela a dost možná to i vypadá, že vás záměrně ignoruje. Jestli chcete své naděje definitivně pohřbít a ještě ztratit dvou sebeúctu, naléhejte, pište jí stále dokola a vyžadujte vysvětlení jejího mlčení. Bylo by samozřejmě slušnější, kdyby vám napsala na rovinu, že jste se nesešli na stejné vlně, ale řada žen to zkrátka tak nedělá. Smiřte se s tím, že pokud vám neodpoví, jde o její volbu, kterou můžete maximálně respektovat. Ušetříte vás tak oba trapností.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tipy na rande pro zasloužilé otce
Seznamování online: Jak poznáte, že podvádí
Pravidla seznamování po internetu
Návod na úspěšnou první schůzku