Menu
Úvod  › 

Manželský sex: Jak ho vylepšit

Vzali jste se a s vaším sexuálním životem to jde povážlivě z kopce. Frekvence i kvalita jsou stále horší, fantazie se někam vytratila. Manželský sex ale nemusí být nutně katastrofa, pokud dodržujete určitá pravidla.

Spousta lidí automaticky očekává, že intenzita jejich sexuálního života po sňatku opadne. Někteří muži dokonce vyznávají heslo, že pokud se člověk rozhodne strávit zbytek života s jednou ženou, vzdává se tím dobrého sexu. Nicméně rozhodně nejde o přírodní zákon a věci se tímto směrem vůbec vyvinout nemusí. Vyžaduje to od vás obou jistou snahu a úsilí, ale i jako manželé si můžete užívat žhavého sexu. Magazín Askmen sestavil pravidla, která vylepší váš manželský sex:

Bořte stereotypy

Sex je vynikajícím prostředkem, kterým můžete likvidovat zajetou rutinu vašeho manželství. V každém manželství nastanou okamžiky, kdy kariéra, rodina, děti, přátelé, nebo jiné důležité úkoly jakoby odsunou stranou intimitu a budování vztahu. V těchto obdobích obvykle nastávají problémy s komunikací a zdá se, jakoby každý z vás byl naladěn na úplně jinou vlnu. Pokud máte s tímto typem krize zkušenost, nebo jí právě proděláváte, nedovolte, aby vytěsnila z vašeho vztahu sex a odsunula ho stranou. Využijte čas, který jste spolu a máte jej jen pro sebe, k tomu, abyste si užili intimity. Jestliže vaše manželství zažívá krizi nebo propad, je to pravděpodobně také proto, že spolu sexuálně nežijete. Zkuste proto alespoň načas upřednostňovat sex před svými koníčky a dalšími aktivitami.

Nedívejte se na ni jako na svou manželku

Jistě, je láskou vašeho života - ženou, kterou jste si vybrali a chcete po jejím boku zestárnout. Je matkou vašich dětí, hybnou silou udržující v chodu vaši domácnost a ještě přitom stíhá budovat svou kariéru a milion jiných povinností. Abyste vylepšili svůj sexuální život, přestaňte se na ní ale dívat jako na matku a svou manželku, ale najděte v ní znovu svou zbožňovanou a zbožňující ženu, do které jste se zamilovali a vzrušuje vás. Povolte uzdu své fantazii, vnímejte ji jako hříšnou a smyslnou ženu a zároveň ji povzbuzujte, aby tuto roli hrála.

Vyhlaste zóny bez dětí

K tomu, aby se váš sexuální život zlepšil, je nutné oprostit se od každodenních povinností a zaměřit se jeden na druhého. Pokud máte děti, znamená to, že si v domě vyčleníte pokoj, nebo jen určité místo, které je určeno jen a jen dospělým a jejich aktivitám. Vykažte děti ze své ložnice. Odnaučte je spát ve své posteli a běhat bezhlavě po celém domě a vtrhnout do jakéhokoli pokoje, kdy se jim zachce. Je nutné, abyste je naučili respektovat soukromí ostatních a určili hranice. Například, že do ložnice rodičů se vchází pouze po zaklepání a vyzvání rodičů. Budete tak mít pro sebe víc soukromí a tudíž i víc příležitostí věnovat se jeden druhému.

Nespěte v pyžamu

Je samozřejmě v pořádku, že jste se měli natolik rádi, že jste se rozhodli posunout váš vztah do manželské roviny. Bohužel pro mnoho lidí je manželství synonymem řetězu, na kterém mají uvázaného partnera, takže rezignují na jakékoli snahu vypadat přitažlivě a líbit se mu. Když jste spolu jen chodili, nejspíš jste spali nazí, nebo jen v tričku, abyste cítili svá nahá těla. Jakmile si začnete do postele pravidelně oblékat flanelové pyžamo, považujte to za signál, že váš vztah se začíná odklánět nebezpečným směrem. Kromě toho, že pyžamo nevzrušuje vůbec nikoho, musíte při svých sexuálních pokusech překonávat látku a knoflíky a to vaší náladě na sex nijak neprospěje. Odložte noční oblečení a začněte zase spát nazí, vaše libido vám poděkuje.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 manželských stereotypů: Týkají se i vás?
Vibrátory jsou populárnější než manželé
Atlas manželek: Nejčastější typy
Test: Máte se vzít?