Menu
Úvod  › 

Nejnebezpečnější zvířata světa

Stačí na ně sáhnout, šlápnout, nebo se jim připlést do cesty a máte to spočítané. Představujeme vám nejnebezpečnější zvířata na světě.

Štíři

Nejnebezpečnější a nejjedovatější druhy štírů najdete v severní Africe a na Středním východě. Tato nenápadná zvířata zodpovídají za tři čtvrtiny všech smrtí způsobených škorpióny. I když pro dospělé nemusí být píchnutí škorpióna vždy smrtelné, pro děti znamená kontakt se štírem téměř jistou smrt. Štíří jed způsobuje horečku, bezvědomí a v nejhorším případě i ochrnutí plic.

Africká včela

Domorodci jí přezdívají "včela - zabiják." Jde o mnohem agresivnější druh, než jsou jejich evropské příbuzné. Zatímco evropské včely útočí, pokud se cítí ohroženy, africké včely napadají a útočí bez důvodu. Jejich útok se oběti soustřeďuje na citlivá místa, jako jsou oči, ústa a krk, protože se svou oběť snaží usmrtit.

Nosorožec

Nosorožci zodpovídají za víc úmrtí, než většina lidí vůbec tuší. Jedná se o velmi krátkozraká zvířata. Jakmile se dostanete do jejich zorného úhlu, útočí z krátké vzdálenosti a šance, že se vám podaří utéci, je minimální. I když vypadají neohrabaně, běhají velmi rychle. Pokud vás nenabodnou na svůj smrtící roh, rozdupou vás.

Odranec pravý

Někdy se mu říká kamenná ryba, protože leží na dně oceánu a tváří se, jako kdyby byla kamenem. Může se tedy snadno stát, že na ni šlápnete. Pokud máte tu smůlu, zemřete za méně než patnáct sekund. Odranes je totiž tou nejjedovatější rybou světa.

Velký bílý žralok

Mezi zabijáky je skutečnou legendou a traduje se o něm, že si lidské oběti dává ke snídani, obědu i večeři. Ačkoli se v žaludcích ulovených žraloků našly skutečně pozoruhodné věci, jako jsou například kusy surfařských prken a podobně, na člověka tento predátor útočí prakticky jen v situacích, kdy ucítí krev ve vodě.

Černá mamba

Tento obávaný zabiják patří k nejjedovatějším hadům Afriky a mezi domorodci o ní koluje řada mýtů. Přezdívá se jí černá smrt nejen kvůli jejímu silnému jedu, ale i agresivitě, protože jako jeden z mála hadů útočí bez jakéhokoli podnětu.

Africký buvol

I když vám na první pohled může připomínat neškodnou krávu, africký buvol klame tělem. Jedná se o velmi agresivní a útočné zvíře, které má na svědomí velké množství lidských životů. Pokud vás neusmrtí svými ostrými rohy, dílo dokončí jeho kopyta.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Mazlíte se se zvířaty? Můžete dostat mor!
Test: Orientujete se v latinských názvech zvířat?
Nejbizarnější obranné strategie zvířat
Proč se vám vyplatí pořídit dítěti zvíře
Test: Fascinující chování zvířat