Menu
Úvod  › 

14 způsobů, jak udělat letní tábor doma

Nemáte peníze, nebo čas, poslat dítě o prázdninách na tábor? Žádný problém. Nabízíme vám celou řadu možností, jak připravíte svému dítěti nezapomenutelný prázdninový zážitek.

Nemusíte utrácet tisíce za to, aby o prázdninách bavil vaše děti někdo cizí. K tomu, abyste jim připravili nezapomenutelné léto, vám stačí jen pár korun a dobré nápady. Vyzkoušejte to:

Kreativní léto

I to nejaktivnější dítě na světě potřebuje čas od času pauzu a právě v ní můžete rozvíjet dětskou kreativitu a fantazii. Určitě společně najdete aktivitu, která bude bavit vás i vašeho potomka:

- Vytvořte společně trička pro všechny členy rodiny, které budou originální vzpomínkou na konkrétní léto. Záleží jen na vás, jestli je potiskáte bramborovými tiskátky, pokreslíte konkrétními vzpomínkami, nebo starší děti necháte, aby je popsaly nápisy a hesly vystihující dané léto. Získáte originální suvenýr z konkrétního léta a může se z toho stát nová rodinná tradice.

- Nechte dítěti pomalovat barvami na sklo zavařovací sklenice, do kterých potom dáte svíčky a získáte originální osvětlení zahradní dětské party, kterou následně uspožádáte.

- Vystřihněte dítěti i sobě z papíru masku na obličej, které dítě pomaluje podle své fantazie. Jen se smiřte s tím, že ji následně budete muset mít alespoň půl hodiny nasazenou a budete s ní křepčit v rytmu dětských hitů.

- Naučte dítě vystřihovat girlandy na závěrečnou zahradní slavnost, kterou oslavíte končíčí prázdniny.

- Vzpomeňte si na své vlastní dětství a naučte dítě dělat lodičky z kůry, mlýnek na potoce a další vychytávky.

Vodní hrátky

Voda je samozřejmě letní nutností a bez výletu do bazénu, k rybníku, nebo na koupaliště se to zcela určitě neobejte:

- Kupte si za pár korun pistole na vodu a zorganizujte vodní bitvu. Ideálně jedna skupina brání pomyslnou pevnost a ta druhá ji dobývá. Netřeba podotýkat, že čím víc lidí se zúčastní, tím větší zábavu si užijete.

- Naplňte vodou obyčejné balónky a získáte jedinečnou a bezpečnou zbraň pro vodní hrátky.

- Natáhněte na zem plastovou fólii a polijte ji vodou. Vaše děti si na ní vyhrají i několik hodin.

- Vezměte si k rybníku kbelík a dostatečnou zásobu míčků. Děti potom mohou soutěžit, kolik míčků se jim podaří vhodit do kbelíku.

- Vezměte si k rybníku obruč a nechte děti, ať jí proskakují ve vodě, proplouvají na hladině, nebo pod vodou.

Sportovní prázdniny

Pozvěte k vám na zahradu, nebo na hřiště, několik kamarádů a zorganizujte pro ně zábavné soutěže:

- Jeden tým přenáší z jednoho místa plastové kelímky naplněné vodou, zatímco druhý se jim snaží jejich úsilí hatit ostřelováním z vodních pistolí.

- Vzpomeňte si na klasické dětské závody, jako je přenášení pingpongového míčku na lžíci, skákání v pytlích a další disciplíny, v nichž jste závodili jako děti.

- Nakupte fosforeskující náramky, čelovky a uspořádejte dobrodružnou noční výpravu. Pro starší děti to může být noční bojovka.

- Uspořádejte pro děti hledání pokladu, jakousi verzi šipkované, v níž vyznačíte trasu, na které budou děti hledat a plnit zadané úkoly. Na konci samozřejmě musí najít adekvátní odměnu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Dovolená s dítětem: Užitečné tipy
Vodácký test: Jak jste na tom s vodáckou teorií?
Letní test: Nejznámější prázdninové destinace
Tipy na dovolenou: Místa, kde se nudit nebudete
Jak postavit dokonalý hrad z písku
Cestovní seznam pro děti: Co jim sbalit na prázdniny