Menu
Úvod  ›   › 

12 věcí, které mohou být matkám o Vánocích ukradené

Můžete se nervovat nad neumytými okny, křivým stromkem a protaženým ksichtem vašich pubertálních dětí. Anebo si můžete Vánoce letos konečně užít!

1. Naklizený byt hyperaktivní sousedky, zatímco členové vaší domácnosti mají co dělat, aby se nepřilepili k podlaze. Alespoň vás nebude mrzet, až vám vánoční návštěvy s dětmi převrátí obývák vzhůru nohama.

2. Nedostatek peněz nebo času, který vám nedovoluje pořídit vašim potomkům nákladné a objemné dary. Ve finále nakonec stejně nejvíc ocení indiánskou čelenku za dvacet korun.

3. Absolutní averze k pečení cukroví. Buď ho od někoho dostanete, nebo koupíte a v nejhorším nasypete do misky sušenky. V dárkové euforii si toho stejně nikdo nevšimne.

4. Průzračně křišťálová okna všech vašich známých, kteří je v rámci předvánočního úklidu drhli tak dokonale, div si neubrousili ruce až k zápěstí. Ať někdo zkusí zpochybnit, že nejromantičtější výhled na zasněženou (no dobře, tak zablácenou) zahradu je přes něžný otisk (otisky) dětských ručiček.

5. Křivý stromek. Přivlekl domů otec rodiny křivý, či vypelichaný stromek? Dejte si o dva panáky navíc a rázem z něj bude ten nejkrásnější stromek, jaký jste kdy měli.

6. Davy v obchodech. Skutečně máte pocit, že se musíte zúčastnit hysterického vánočního sprintu mezi regály supermarketu? A to vám ještě nikdo neřekl, že například předplatné časopisu je ideálním a vděčným dárkem, k jehož pořízení stačí zajít do trafiky pro poslední výtisk inkriminovaného časopisu?

7. Nevěřící děti. Je vám líto, že vaše děti dospěly do věku, kdy přestaly věřit na Ježíška? Místo toho, abyste se trápila myšlenkami na to, že tím vánoční kouzlo pomine, raději zapátrejte u svých školáků a puberťáků po pohledu, kterým sebevětší dítě tajně Ježíška stále vyhlíží. Ačkoli by to samozřejmě nepřiznali ani pod hrozbou utětí nohy.

8. Absolutní nenadšení puberťáků z vánočních dárků. Zvykněte si konečně na to, že pokud svým dospívajícím potomkům nenadělíte pod stromeček zlatou kreditní kartu, následovat bude protažený ksicht. Výhodou je, že jim tudíž můžete koupit prakticky cokoli a jejich reakce vás nikdy nepřekvapí.

9. Lidi, kteří vyrábí dárky ručně. Stokrát vám mohou zopakovat, že ručně vyrobené dárky jsou cennější, osobnější a bůhví co ještě, vy moc dobře víte, že ve skutečnosti nikdo nestojí o osmnáctý květináč "zdobený" technikou decoupage, ani o kýčovitý košíček pletený z proužků papíru - jen se to dárci bojí říct přímo.

10. Když opět zapomenete poslat vánoční přání. Pořád lepší žádné přání než slabomyslné básničky o Ježíškovi vrtícím prdýlkou a podobné horory.

11. Štědrovečerní večeře o šesti chodech se třemi různými přílohami. Hned na začátku si položte otázku, jestli chcete skončit po Vánocích v Bohnicích, nebo byste radši, aby měly vaše děti na rodinné svátky přijatelné vzpomínky.

12. Návštěva vaší tchyně. Vánoce mají být svátky klidu a pohody. Je jasné, že společenské konvence vám nedovolují použít vůči matce vašeho partnera fyzické násilí a její návštěvě se nedá vyhnout, ale alkohol je mocná zbraň.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 životních lekcí z dětského hřiště
Mateřský slovník: 15 nejpoužívanějších výrazů
20 věcí, kvůli kterým nemusí mít matky výčitky svědomí
7 věcí, které skutečně neříkejte svobodným matkám
Nejpitomější upozornění na výrobcích