Menu
Úvod  › 

Mateřský slovník: 15 nejpoužívanějších výrazů

Jste novopečenou matkou, nebo společnosti ostatních matek zatím úspěšně vzdorujete? Potom se můžete cítit poněkud zmateně ze slovníku, který matky používají. Tady jsou nejběžnější výrazy.

Předpokládáme, že se dobrovolně nestýkáte s ženami, které používají slova typu mimísek, manža a tuleníčko, ale přesto si uvědomte, že dítě změní váš život od základů. Najednou se většina vaší konverzace bude točit kolem tělesných tekutin, vyměšování, počtu minut, které se vám podařilo naspat a dětského žvatlání. Možná se vám také bude hodit výkladový slovník nejběžnějších výrazů, které budete na mateřské potřebovat:

Spolehlivá chůva: Zvláštní jev, o kterém se vypráví legendy, ale nikdo ho nikdo neviděl. Můžete o ní snít, ale zapomeňte na to, že by se někdy vyskytla ve vaší domácnosti.

Úspěšné rodinné plánování: Umění nacpat děti do libovolného dopravního prostředku (případně hnát je před sebou bičem) a dopravit je z bodu A do bodu B, bez toho, aby se na scéně objevila krev.

Zpětná vazba: Neodstranitelné skvrny, které zůstanou na oblečení, nábytku i zdech poté, co připravíte dítěti k obědu dušenou zeleninu.

Učení nápodobou: Jev, který funguje dokonale pouze v okamžiku, kdy někdo z okolí dítěte pronese sprosté slovo.

Plánované početí: Výraz, který obvykle používají matky, které otěhotněly v alkoholovém deliriu po mejdanu.

Mateřské centrum: Místo, kde se schází podobně zoufalé matky a domnívají se, že své vlastní zoufalství zamaskují přívalem zdrobnělin, infantilismů a šišlání.

Liberální výchova: Způsob, jakým vychovávají rodiče toho spratka odvedle. Jeho logickým a nevyhnutelným důsledkem je pár facek, které jim uštědří coby teenager (nebo dřív).

Přebalovací koutek: Obvykle velmi nehostinná místnost, kterou se obchodní centra snaží předejít situaci, kdy si dítě rozepne plenky a začne jejich obsah rozmazávat po vystaveném luxusním zboží.

Sterilizace: Úkon, o kterém velmi vážně uvažují ženy, které mají ještě v živé paměti porodní bolesti.

Prenatální: Období, kdy váš život patřil opravdu vám.

Spánková deprivace: Nejvěrnější kamarád všech rodičů

"To už bylo." (případně: "To samo."): Logické vysvětlení všech dětských činů a akcí s rozsáhlou materiální škodou.

Verbální schopnosti: Schopnost dítěte vykňourat si cokoli na světě.

Rodičovská diplomacie: Hračka ve vašem nákupním košíku poté, co sebou dítě praští v supermarketu o zem a vyrobí několikaminutový hysterický záchvat.

Výjimečné nadání: Slovní spojení, kterým skromně upozorňujete na genetickou výbavu vlastního dítěte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Základy manažerského slovníku
50 věcí, které musíte v sexu vyzkoušet dřív, než zemřete
7 věcí, kvůli kterým nemusíte mít pocit viny
20 životních lekcí z dětského hřiště