Menu
Úvod  › 

Zbavte se i posledního tuku na břiše

Už jste zkusili všechno: cvičíte jako šílení, vynechali jste cukry, jíte jen drůbeží maso a stejně vám zůstává na břiše špek, který se nehodlá hnout. Jak zlikvidovat i ten nejtvrdohlavější tuk na břiše?

Fitness magazíny i lifestylové články vám nabízejí stovky způsobů, jak si vysoustružit dokonalé svaly, ale i ty nejdokonalejší svaly nemají šanci vyniknout, pokud nebudou vidět po vaší tukovou pneumatikou. Možná vám zbývá právě ten poslední tukový záhyb, který potřebujete zlikvidovat, aby váš "pekáč buchet" na břiše patřičně vynikl.

Právě poslední tukové pneumatiky jsou ty nejtvrdohlavější a rozhodně vám k jejich likvidaci nebude stačit třicetiminutové kardio v pomalém tempu několikrát týdně. Pokud chcete se svým tukem v oblasti břicha zatočit, musíte kombinovat dvakrát týdně správný druh kardia a dvakrát týdně správné posilování. Kromě pravidelného a vhodného cvičení je navíc nutné povzbudit váš metabolismus a zrychlit spalování.

V případě kardia, neboli aerobního cvičení, je stěžejní, abyste cvičili se správnou intenzitou. Pří příliš rychlém cvičení, budete spalovat své zásoby cukrů, ale vaše tukové rezervy zůstanou prakticky nedotčené. Příliš nízká intenzita cvičení se však také vašich tukových pneumatik nedotkne. Současně odborníci zdůrazňují, že je kardio cvičení doplnit vhodným jídelníčkem. Jestliže nasadíte dietu, paradoxně se váš metabolismus zpomalí a vaše tukové zásoby budou ještě odolnější než předtím. Nevhodná intenzita kardio cvičení, nebo nesmyslná dietní omezení jsou právě dvě nejčastější chyby, kterých se lidé při hubnutí břicha dopouštějí.

Vyzkoušejte následující program po dobu šesti týdnů a zaručujeme vám, že výsledky na vašem břiše budou nepřehlédnutelné:

Posilování

Místo toho, abyste tupě zvedali činky a donekonečna opakovali izolované série cviků, soustřeďte se na posilování jednotlivých oblastí těla. Například pondělí a pátek si vyhraďte na posilování dolní části těla a úterý a pátek na posilování horní části těla. Soustřeďte se spíše na velké svalové skupiny, jako je hrudník, ramena, záda, stehenní svaly a podobně. Vaše posilování tak bude mít větší efekt než opakování krátkých sérií.

Kardio

Dvakrát do týdne byste měli do svého cvičebního rozvrhu zařadit dvaceti až třicetiminutové kardio cvičení. Vybrat si můžete například rodoped, na kterém byste měli šlapat vždy patnáct sekund v maximálním tempu, kterého jste schopni a pětačtyřicet sekund v pomalejším tempu, načež se zase vrátíte k rychlému sprintu. Na běžeckém pásu byste měli střídat desetivteřinový sprint s padesátisekundovým pomalejším tempem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Potraviny, které vám pomohou zhubnout břicho
Máte břicho? Budete dementní!
5 nejúčinnějších cviků pro ploché břicho
Jak zhubnout břicho ve dvou týdnech
7 důvodů, proč u vás nefungují cviky na břicho