Menu
Úvod  › 

10 způsobů, jak z vás mateřství udělá lepšího člověka

Sice přiberete, přestanete mít na sebe čas a váš šatník se smrskne na oblečení do gumy, ale kvůli následujícím deseti věcem se po narození dítěte stanete lepším člověkem.

1. Přestanete soudit ostatní rodiče.

Pamatujete si ještě na dobu, kdy jste jako svobodná ohrnovala nos nad upatlanou domácností svých kamarádek, vychovávajících potomky? Nebo jak jste protáčela oči v sloup nad řvoucím dítětem v restauraci? Jakmile se sama stanete matkou, najednou v sobě objevíte neuvěřitelné množství pochopení - zejména v situaci, kdy za sebou smykem táhnete vlastní vřeštící dítě, které se vás snaží nakopnout do kotníku.

2. Začnete se obávat ostatních rodičů.

Najednou nejste vy v roli soudících, ale souzených. Můžete se stokrát tvářit, že jste nad věcí, ale stejně si nedovolíte vyslat dítě na hřiště v pocintaném tričku, nebo mu dát ke svačině sáček sušenek, protože víte, že byste pod drobnohledem ostatních matek nikdy neprošla. Takže jste najednou lepším a zodpovědnějším člověkem - nezáviske na tom, zda o to stojíte, či nikoli.

3. Začnete se zase těšit na Vánoce.

Bez dětí jsou zkrátka Vánoce poloviční a vy, coby dospělí, v sobě už nikdy nedokážete vyškrábat takové nadšení a rozechvění, které dokáže zařídit jen dětská naivita a nevědomost. Jakmile budete mít vlastní děti, Vánoce pro vás zase získají ten rozměr, který si pamatujete ze svého dětství.

4. Začnete se zase dívat na pohádky.

Až budete sledovat se svým potomkem pohádky, vrátíte se zase zpátky do dětství k laskavé poezii, kterou v sobě pohádkové příběhy mají. A dokonce se vám možná podaří přenést si trochu oné laskavosti i do reálného života.

5. Přestanete si užívat dlouhé sprchy.

Užívala jste si, jako bezdětná, ráda dlouhou sprchu nebo koupel, ve které jste relaxovala klidně i hodinu? Jakmile porodíte, budete ráda, když si stihnete jednou za dva dny umýt nohy - ale na druhou stranu šestříte životní prostředí.

6. Naučíte se bleskově líčit.

Když víte, že na namalování nového obličeje na svůj původní máte maximálně pět minut, přičemž vám ještě na každé noze visí jedno ječící dítě, máte vynikající motivaci ke zrychlení svého výkonu. Párkrát vyrazíte ven s nalíčeným okem (jedním) a zjistíte, že lepší rychlokurz líčení si nemůžete ani přát. A váš partner, který doposud nadával na vaši nedochvilnost, bude nadšením bez sebe.

7. Naučíte si organizovat čas.

V situaci, kdy někdo (konkrétně vaše dítě) vyžaduje čtyřiadvacet hodin vaši pozornost a péči, si naučíte vážit každé minuty a za každý prostoj následuje zasloužený trest. Během pár týdnů se tak stanete tou nejlepší organizátorkou v okrese.

8. Začnete se stravovat zdravěji.

Ne, že byste to měla v plánu a šlo by o váš záměr, ale tak nějak se začnete, coby matka, stravovat mnohem zdravěji. Jednoduše proto, že svému dítěti těžko naservírujete pečené vepřové koleno, a protože jste příliš pohodlná na to, abyste vařila dvě jídla, najednou se přistihnete, že obědváte brokolici s vařeným kuřetem.

9. Přestanete mít problémy se spánkem.

Pryč jsou doby, kdy jste se převalovala v posteli, myslela na nedokončené pracovní projekty a nemohla usnout. Vzhledem k tomu, že moc dobře víte, že o půlnoci bude chtít váš syn poprvé napít, o dvě hodiny později se přestěhuje do vaší postele a za půl hodiny ho bude následovat i dcera a na vás zbude několik čtverečních centimetrů na kraji postele, usnete ve stejné vteřině, kdy se doktnete polštáře.

10. Uvědomíte si, že každý je něčí dítě.

Mateřské hormony mají neuvěřitelnou moc. Najednou začnete na všechny kolem nahlížet jako na něčí děti (což vás samozřejmě nezbaví touhy, některé z nich dodatečně dovychovat pořádným výpraskem).

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
22 důvodů, proč nemít děti
Co těhotným ženám nikdo neřekne
Dítě a kariéra? Žádný problém!
20 věcí, kvůli kterým nemusí mít matky výčitky svědomí
Zbavte se poporodních kil: Příběhy skutečných žen
Netrpíte náhodou syndromem supermatky?