Menu
Úvod  › 

10 věcí, které o svém těle ještě nevíte

Lidé jsou ráno vyšší než večer. Ejakulace může způsobovat kýchání. Každý člověk má unikátní otisk jazyka. Blondýni mají víc vlasů. Tady je deset skutečností, které o svém těle ještě nevíte.

1. Naše tělo je schopné vyrábět aspirin.

Konzumace ovoce a zeleniny pomáhá lidskému tělo vyrábět si vlastní aspirin. Závěry publikované v Journal of Agriculture and Food Chemistry napovídají, že tělo lidí, kteří zkonzumují kyselinu benzoovou (přirozenou složku ovoce a zeleniny), může vyrábět svou vlastní kyselinu salicylovou. Ta je složkou aspirinu, která mu dodává protizánětlivé účinky a schopnost tlumit bolest.

2. Spánek po obědě by měl váš šéf ocenit.

Dvacetiminutový šlofík může zlepšit vaši výkonnost a bdělost, zvedne vám nápadu a zvýší vaši produktivitu. William Anthony, spoluautor publikace The Art of Napping at Work, tvrdí, že nabuzení po spánku vydrží několik hodin. Navíc je krátký spánek přes den mimořádně prospěšný i pro vaše srdce. V šestileté řecké studii se prokázalo, že muži, kteří si minimálně třikrát týdně po obědě zdřímli, měli o 37% nižší riziko úmrtí v důsledku srdečního záchvatu.

3. Ejakulace může způsobovat kýchání.

Někteří muži mají zkušenost s bolestí hlavy nebo kýcháním, které se dostavuje po ejakulaci. Zvýšená aktivita nervového systému v průběhu orgasmu může být spouštěčem bolestí hlavy. Možným vysvětlením kýchání je podráždění mozkového centra pro orgasmus, které se nachází hned vedle centra zívání a kýchání.

4. Každý člověk má unikátní otisk jazyka.

Je to stejné jako s otisky prstů. Jazyk je unikátní orgán a jeho tvar, velikost i textura jsou naprosto jedinečné a originální u každého člověka.

5. Na chodidlech je nejtlustší kůže z celého těla.

Kůže na dlaních a chodidlech je 4mm tlustá a řadí se tak k místům s nejsilnější kůži na těle. Úplně nejsilnější je potom na patě.

6. Apendix není tak neužitečný, jak si myslíte.

I když je slepé střevo známé spíš jako zdroj problémů a dlouho se tvrdilo, že červovitý výběžek střeva nemá žádné opodstatnění. Nejnovější výzkumy však ukázaly, že slepé střevo je "domovem" bakterií prospěšných pro trávení a zabraňujících průjmu a dalším střevním problémům.

7. Ráno jsme vyšší než večer.

Ráno je naše tělo vyšší než večer. Ráno jsme vyšší přibližně o centimetr díky tekutině mezi meziobratlovými ploténkami, která se tam nashromáždí v průběhu spánku. V průběhu dne se naše tělo poněkud zmenší, jak váha těla tlačí na ploténky a tekutina se vsakuje do okolních tkání.

8. Lidé v noci svítí.

Mimořádně citlivé kamery jsou schopné zaznamenat slabé množství světla, které vychází z lidského těla. Je tak slabé, že ho nejsou lidské oči zaznamenat. Jde o výsledek chemických reakcí, které probíhají uvnitř buněk.

9. Blondýni mají víc vlasů.

Blondýni mají mnohem víc vlasů než ostatní muži. Barva vlasů určuje, jak husté jsou vaše vlasy. Průměrný člověk má sto tisíc vlasových folikulů, z nichž každý je schopný v průběhu lidského života vyprodukovat přibližně dvacet vlasů. Blondýni mají průměrně 146 tisíc vlasových cibulek, zatímco černovlasí muži mají jen 110 tisíc vlasových cibulek. Hnědovlasí lidé mají průměrně sto tisíc folikulů a nejméně jich mají zrzci s 86 tisíci folikuly.

10. Orgasmus slouží jako prevence rakoviny prostaty.

Dvě velké studie zveřejněné v letech 2003 a 2004, zjistily, že muži ve středním věku, kteří mají orgasmus minimálně jednou týdně, mají o třetinu menší riziko rakoviny prostaty.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
13 věcí, které byste měl vědět o jejím těle
13 věcí, které byste měla vědět o jeho těle
Co se vám vaše tělo snaží říct, aneb 10 divných vodítek