Menu
Úvod  › 

10 věcí, které byste mít doma skutečně neměli

Je vám přes třicet? Prima. Pokud objevíte u sebe doma některou z následujících věcí, měli byste se vážně zamyslet nad zařízením svého bytu.

1. Taburet: Nejsou hezké, nejsou pohodlné, nikdo na nich nesedí rád a v podstatě neexistuje jediný důvod, proč byste si jimi měli hyzdit své bydlení. Existují mnohem designovější a vkusnější možnosti, kam uskladnit staré časopisy.

2. Futon: Už vám není dvacet, aby u vás pravidelně přespávali kamarádi po mejdanu a nemohli jste si dovolit kvalitnější dočasné lůžko. Futon vám bude k vzteku složený i rozložený. Nebude se vám na něm dobře sedět, ani ležet.

3. Dočasný nábytek. Pokud už jste oslavili třicáté narozeniny, skutečně nemáte s výběrem nábytku na co čekat. Provizorní, starý, dočasný nábytek, který je vám jen k vzteku konečně odvezte do sběrného dvora a pořiďte si něco důstojnějšího.

4. Televizní stojan: Televizní stojany za pár stovek, které vypadají, jako kdyby vám je zdarma přibalili v obchodě s elektrem, jsou designovou příšerností, která nevypadá dobře v žádném interiéru. Tečka.

5. Nezarámované plakáty a obrazy. Ve třiceti už byste měli mít peníze na to, abyste si nechali zarámovat své oblíbené plakáty a obrazy. Pokud si tedy nebudujete image nezávislého podivína.

6. Zářivky: Chcete si připomínat útulné prostředí své kanceláře i doma? Protože v opačném případě neexistuje jediný důvod, proč mít doma zářivky.

7. Maličkaté koberečky: Koberečky velikosti poštovní známky, které vám ujedou pod nohou, kdykoli na ně šlápnete, jsou jen a jen pro zlost. Praktičtější využití pro ně budete jen těžko hledat.

8. Levná matrace: V případě matrací je to bohužel jasné: Nenajdete kvalitní matraci, za kterou nezaplatíte skoro nic. A na nekvalitní matraci se prostě nikdy dobře nevyspíte.

9. Plastové nádobí: Chcete si doma připadat jako v bufetu na parkovišti u dálnice? Ne? Potom s definitivní platností vyházejte všechno plastové nádobí. Přípustné je pouze pro malé děti, nebo v piknikovém koši.

10. Umělé stromy a květiny: Levné umělé květiny a stromky vypadají vždy a bez výjimky příšerně. Pokud chcete, aby byly k nerozpoznání od přirozených, musíte do nich investovat a pravidelně je oprašovat a udržovat. Jinak dodají vašemu interiéru vzhled, o který nejspíš skutečně nestojíte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejčastější chyby při stavbě domu
Tipy na zařízení dětského pokoje
Tipy proti vykradení bytu: Zachraňte svůj majetek!
5 tipů, které dodají vašemu bydlení styl
Test: Co o vás vypovídá váš domov?