Menu
Úvod  › 

10 věcí, které ženy chtějí od mužů

Chcete na ní zapůsobit a posunout se z nárazového románku do dlouhodobějšího vztahu? Potom byste měli mít následujících deset charakteristik. Zkontrolujte si, jak jste na tom.

Muži to mají v podstatě jednoduché. Pokud je žena atraktivní, chceme se s ní seznámit. Pokud poté shledáme, že je navíc zajímavá, inteligentní, nebo zábavná, chceme jí poznat lépe. Ženy na to jdou ale mnohem komplikovaněji. Mají v hlavě jakýsi seznam kritérií a teprve až si je všechny odškrtají, rozhodnou se, že jim stojíte za rande. A na rozdíl od vás jsou to kritéria odstupňovaná jemněji než mužský trojlístek: "hezká, sexy a chytrá." Tady je deset věcí, které ženy od mužů chtějí a vyžadují, tak jak je sestavil magazín Askmen:

1. Nezávislost

Ženy chtějí vědět, že se muž dokáže postarat sám o sebe. Chtějí, aby byl muž nezávislý, schopný dělat vlastní rozhodnutí, platit si své účty a uvařit si pro sebe večeři. I přes to, co si možná myslíte, žádná žena netouží po tom stát se vaší matkou.

2. Vzhled

I když o sobě ženy rády tvrdí, že nejsou tak povrchní jako muži a údajně se rozhodují podle jiných kritérií, než je vzhled, právě váš vzhled pro ně ve skutečnosti hraje velkou roli. Kupodivu jim nevadí, že máte chlupatá záda a odpustí vám i pár deka tuku kolem pupku. Pokud ale budete projevovat svou ostentativní nevázanost umaštěnými vlasy bez známky střihu, nebo propoceným bílým bavlněným tričkem, neznají slitování.

3. Pozitivní přístup

Optimismus a pozitivní přístup je další položkou, kterou ženy u mužů vyžadují. Cynismus a sarkasmus jsou sice povolené, ale pouze v malých dávkách. Ostatně vás by asi také nebavilo poslouchat sakrastické poznámky od rána do večera. Ženy chtějí, aby se občas mohly zanadávat a vy jste tvořili protipól, který jim ukáže, že život je vlastně velká paráda.

4. Komunikační schopnosti

Je sice pravda, že ženy komunikují neustále a jejich touha po výměně informací by se dala nazvat patologickou. Nikdo po vás také nechce, abyste nadšeně rozprávěli o každé minutě prožitého dne. Na druhou stranu ženy milují muže, kteří se dokáží vyjádřit a dokáží beze studu mluvit o svých pocitech, citech, přáních a podobně.

5. Společenskost

Ženy chtějí muže, který dokáže vést příjemnou konverzaci s jejími kolegy na firemním večírku a dokáže okouzlit její rodiče natolik, aby po jeho odchodu nemusela poslouchat kritické poznámky. Chtějí zkrátka, aby jejich partner měl vysoké sociální IQ.

6. Inteligence.

Spoustě žen připadá inteligence stejně sexy jako tělesný vzhled. Pro muže se sebereflexí to může být ale poněkud frustrující poznání, protože téměř každý by rád byl inteligentnější a čas od času si připadá jako největší hlupák na severní polokouli. Snažte se přemýšlet dřív, než otevřete ústa. Nechvástejte se a mluvte jen o věcech, o kterých něco víte.

7. Vášeň.

Vášeň je další z věcí, které ženy od mužů požadují. Důvod je zcela jednoduchý; pokud s vámi má žena trávit svůj volný čas, chce se těšit na dobrodružství, vzrušení, vášnivé zážitky a skvělý sex. V podstatě po vás ženy chtějí to samé, co vy po nich.

8. Smysl pro humor.

Dobrý smysl pro humor je jednou z kvalit, které ženy vždy zmiňují ve výčtu toho, co od svých protějšků očekávají. Coby nudný, konzervativní suchar nikoho neoslníte.

9. Ambice.

Muži se často domnívají, že všechny ženy jdou po penězích, ale to je nesmysl. Ženy jsou pouze přitahovány schopnými ambiciózními muži, kteří vědí, co chtějí, a jak toho dosáhnout. U ambiciózních mužů cítí oporu a jistotu, která je přitahuje. Buďte cílevědomí a stanete se zároveň přitažlivými.

10. Důvěra.

Našli jste se ve všech předchozích devíti charakteristikách? To ale ještě bohužel neznamená, že máte vyhráno. Pokud se vám nepodaří získat ženinu důvěru, jste v háji. Žena, o kterou máte zájem, musí věřit, že ve vás má oporu a může se na vás spolehnout.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 věcí, které ženy nikdy nepochopí
Test: Líbíte se ženám?
Atraktivní muži: Co se líbí ženám?
6 nejhorších ženských zvyků