Menu
Úvod  › 

Vyberte si dámské rukavice! Budete elegantní a šik

Rukavice nejsou jen módním doplňkem pro zimní čas, ale doplní váš outfit v kterémkoli ročním období. Stačí si jen vybrat ty pravé.

Dámské rukavice jsou jedním z nejoblíbenějších módních doplňků, přesto nedosahují takové obliby jako například šály nebo šátky. Je to částečně dáno také tím, že dámské rukavice jsou spíše sezónní záležitostí, zatímco ostatní doplňky nacházejí uplatnění po celý rok.

V oblasti dámských kožených rukavic se však dají najít praktické kousky nejenom na zimu, jako jsou například rukavice s chlupem, ale i lehčí, elegantní a atraktivní rukavice pro nošení v podzimních či jarních dnech.

Dámské rukavice zdaleka nejsou jenom estetickým doplňkem, mají také svoji nezanedbatelnou funkci. Chrání citlivou kůži rukou před chladem, mrazem, větrem a dalšími nepříznivými povětrnostními vlivy. O tom, že si ruce péči a ochranu zaslouží, přitom není pochyb. Právě pokožka na rukou totiž dokáže prozradit skutečný věk. O to důležitější je věnovat rukám efektivní péči a ochranu, třeba právě v podobě dámských kožených rukavic.

Různé varianty, styly i materiály

S koženými rukavicemi nemůžete sáhnout vedle. Jsou vkusné, elegantní i moderní. Hodí se nejenom k elegantnímu či společenskému outfitu, ale doplní takřka jakýkoliv módní styl. V oblasti dámských kožených rukavic si můžete vybírat převážně z přírodních barev, jako je černá, hnědá, okrová či béžová, které se dají kombinovat téměř s jakýmikoliv jinými barvami. Kožené dámské rukavice jsou navíc k dostání i jako rukavice s chlupem. S touto variantou kožených rukavic zahřejete své ruce i v těch největších mrazech.

Vedle dámských kožených rukavic existují také bavlněné či fleecové rukavice, které také bývají v provedení jako rukavice s chlupem. Ty naopak nabízejí pestré paletu barev či vzorů, jako jsou například oblíbené proužky, a reprezentují mladistvou módu. Originální rukavice v nejrůznějších trendy barvách a motivech se často dají pořídit i v sadě s čepicí či šálou stejného vzoru.

Zatímco v oblasti dámských kožených rukavic většinou nacházíme prstové rukavice, méně často i rukavice palcové, převážně mezi bavlněnými rukavicemi nacházíme i nový typ - bezprstové rukavice. Bezprstové rukavice jsou hitem letošní sezóny; dostatečně zahřejí, chrání ruce před zimou, přitom neztrácíte cit v prstech, což oceníte například při obsluze mobilního telefonu. I bezprstové rukavice se dají pořídit jako rukavice s chlupem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 tipů, kterými prodloužíte život svým botám
Dokonalý módní doplněk: Luxusní peněženka!
5 tipů pro výběr dámské kabelky
Trendy, bez kterých se váš jarní šatník neobejde