Menu
Úvod  › 

10 tipů od trenérů celebrit

Zodpovídají za to, aby herečky a zpěvačky měly plochá břicha a pevné zadky. Využijte jejich zkušeností pro sebe a osvojte si tipy VIP trenérů.

Stůněte po štíhlém, pevném, zdravém těle, ale stále se vám nějak nedaří jej dosáhnout. Nemáte čas, ani energii a vaše špeky stále odolávají? Zkuste se inspirovat tipy, na které přísahají trenéři, jimž vděčí za své postavy celebrity. Přinášíme vám deset nejlepších:

1. Hýbejte se efektivně.

Všechny druhy pohybu jsou prospěšné a důležité, ale pokud chcete dosáhnout skutečně optimálního výsledku, musíte si sestavit tréninkový plán, který zapojí celé vaše tělo a bude maximalizovat vaše úsilí. Pokud ráda a hodně posilujete, přidejte kardio. Jestliže patříte mezi příznivkyně jógy, měla byste jít několikrát týdně běhat, nebo na spinning. Soustředíte-li se pouze na jeden druh pohybu, nikdy ideální postavu nezískáte.

2. Boj s kaloriemi.

Snažte se počítat kalorie a vybírat si ty jídla, která jich obsahují méně. Například; sklenice stoprocentního grepového džusu obsahuje přes sto kalorií, pokud si ale místo něj dáte střední grapefruit, zkonzumujete pouhých šedesát kalorií a navíc ještě své tělo zásobíte důležitými vitamíny a minerály. Snažte se vždy přemýšlet, zda jídlo, na které máte chuť, nemá nějakou kaloricky méně vydatnou variantu.

3. Plánujte dopředu.

Vykašlete se na novoroční předsevzetí, která stejně nikdy nesplníte. Raději plánujte v týdenním horizontu a udělejte si přesný a podrobný plán. V pondělí si rozepište seznam, co si uvaříte který den k večeři a kdy a na jak dlouho půjdete cvičit. Pokud budete mít pevný plán, můžete podle něj nakoupit a nebude vás to lákat k vybílení lednice. Stejně tak můžete předem počítat se cvičením a začlenit ho do svého pevného plánu.

4. Povzbuďte imunitu.

Nic nezlikviduje a nenabourá váš cvičební plán tak rychle jako nemoc. Čím méně budete nemocná, tím víc času budete moci věnovat budování své ideální postavy. Dejte si denně alespoň jednu sklenici pomerančového džusu, abyste zásobili své tělo dostatečným množstvím vitamínu C.

5. Buďte realista.

Dodržujte pravidlo 90/10. Jde o to, že devadesát procent vašeho jídelníčku by měly tvořit zdravé a kaloricky vyvážené potraviny, jako jsou cereálie, libové maso, nízkotučné mléčné výrobky, ovoce a zeleniny. Nicméně v deseti procentech případů se můžete rozmazlit a dát si to, na co máte zrovna chuť, i kdyby to byla miska chipsů nebo plátek pizzy. Nikdo není stoprocentní stroj a pokud si v přiměřené míře dopřejete vaše oblíbené nezdravé jídlo, budete mít alespoň větší chuť a sílu dodržovat zbývajících zdravých devadesát procent.

6. Zapojte přátele.

Vaše cíle a odhodlání se vám budou mnohem lépe dodržovat, pokud do svého úsilí zapojíte i někoho dalšího. Zapište se na hodiny jógy s kamarádkou, s kolegyní vyrazte na brusle a na lezeckou stěnu jděte se švagrovou. Každá duše je dobrá a budete se navzájem podporovat.

7. Zpoťte se po probuzení.

Cvičení ráno hned po probuzení vás nabije energií po celý den, povzbudí váš metabolismus a pomůže vám v noci lépe spát.

8. Přidejte si.

Skončila hodina ve fitku, doběhla jste svou obvyklou trasu? To neznamená, že už pro sebe nemůžete udělat nic navíc. Zkuste si po každém tréninku dát deset minut navíc, kdy budete skákat přes švihadlo a spálíte navíc dalších sto kalorií.

9. Zavodňujte se.

Velmi často vám mozek vysílá signál, že jste hladoví, ale ve skutečnosti jde jen o situaci, kdy má vaše tělo žízeň. Pokud vás přepadne prudká chuť na svačinu, zkuste ji nejprve zahnat sklenicí vody. Možná s překvapením zjistíte, že váš hlad zmizel.

10. Využijte každou chvilku.

Nemusíte čekat, až si ve svém nabitém programu vyčleníte dvě hodiny na to, abyste dojeli do fitka, hodinu cvičili a zase se složitě přepravovali domů. Hýžďové svaly můžete cvičit i při jízdě tramvají, jednoduše tak, že je budete zatínat a povolovat. Podobně můžete při nudném telefonátu cvičit svaly pánevního dna. Malé hmity nohama, kterými posílíte spodní břišní svaly, zase zvládnete i při sezení za kancelářským stolem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 nejlepších tipů pro vybudování svalů
4 signály, že máte špatného trenéra
Hitparáda neúčinných cviků
5 signálů, že to s dietou skutečně přeháníte
Cvičení, které zvýší vaši ohebnost