Menu
Úvod  › 

6 důvodů, proč mladé ženy milují starší muže

Začali jste si s výrazně mladší ženou a teď přemýšlíte, co na vás vlastně může vidět a jestli s vámi není jen kvůli penězům. Představujeme vám 6 důvodů, proč se mladší ženy zamilovávají do starších mužů.

Málokteré vztahy jsou opředené tolika předsudky, jako je vztah mladé dívky se starším mužem. Společnost takové ženy vnímá především jako zlatokopky, které jdou jen po penězích partnera a lidé většinou nechápou, co by mohla mladá atraktivní dívka vidět na postarším muži. Tady jsou důvody, proč se mladé ženy zamilovávají do starších mužů.

Zralost

Mladší ženy si často stěžují, že muži v jejich věku nejsou dostatečně zralí. Je známou skutečností, že dívky dospívají rychleji než chlapci a i v případě dvacetiletých jsou dívky vyspělejší než většina jejich mužských vrstevníků. Muži v jejich věku tak často jednají jako přerostlí chlapci a jejich hlavním zájmem je sledování fotbalových zápasů a vysedávání s kamarády v hospodě, kterému dávají přednost před vztahovými rozhovory (o budoucnosti, podobě budoucích dětí...) s partnerkou. Ideálním řešením je tak vztah se staršími muži, kteří už dokáží ve vztahu "chodit."

Otcovský vzor

U některých mladších dívek, zejména u těch z rozvedených manželství, nebo těch, které v časném věku ztratily otce, se může objevovat podvědomá potřeba zaplnit mezeru způsobenou absencí otce v jejich životě. Právě to může být důvod, proč si vyberou o tolik staršího muže.

Shovívavost

Starší muži jsou často více tolerantní a chápající než mladší muži. Dokáží být velkorysí, ať už jde o lásku nebo materiální oblast. Ženy vždy chtějí být hýčkané, opečovávané a rozmazlované a starším mužům to nečiní problém.

Zkušenost

Většina starších mužů už stihla za ty roky pochopit, co se ženám líbí a co od nich chtějí. Umí tudíž ženu uspokojit lépe než její nezkušený vrstevník. Zvlášť pro nezkušenou ženu může být tento faktor mimořádně důležitý a přitažlivý. Coby milencům se starším mužům sice může lehce nedostávat energie, kterou překypují mladší muži, ale bohatě to vyvažují zkušenostmi.

Respekt

Starší muži už dávno ví, že člověka nelze předělat a pokud si začnou s nějakou ženou tak proto, že se jim líbí taková, jaká je. Nesnaží se tedy svou partnerku nacpat do předem připravené škatulky a předělat ji podle svých představ. Respektují její osobnost a to je věc, kterou mladší ženy u svých vrstevníků někdy těžko hledají.

Kompromisy

Starší muži jsou mnohem smířlivější a jen z málokdy nejsou schopni spolknout svou ješitnost a ustoupit. Většinu problémů a hádek se snaží řešit kompromisním řešením, což vyžaduje opět zkušenosti a zralost, která mladším mužům chybí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Atraktivní muži: Co se líbí ženám?
6 nejhorších ženských zvyků
Jste pro ženy přitažliví? Rozhodne váš hlas
7 věcí, které ženy na mužích nesnáší