Menu
Úvod  › 

Spím se svým kamarádem, ale nechodíme spolu

Kamarádíte spolu, občas se spolu vyspíte, ale nemáte k sobě žádné závazky. Vyplatí se vám kamarádství s občasným sexem a co při něm riskujete?

Zdá se, že ani jeden z vás nestojí o dlouhodobý vztah, nemáte chuť se vázat, ale nechcete se vzdát sexu. Fungujete zkrátka jako kamarádi, kteří se spolu čas od času vyspí. Může takový vztah ale vůbec fungovat?

Kamarádství s bonusem občasného sexu volí, podle průzkumů, v současné době stále více žen. Ty totiž odkládají dlouhodobé závazky často kvůli kariéře, nebo svým vlastním zájmům. Místo vážného vztahu se závazky a povinnostmi dávají přednost nezávaznému vztahu založenému na sexu. Na druhou stranu nechtějí riskovat své zdraví s náhodnými známostmi, takže kamarádství se sexem je pro ně v podstatě ideální variantou.

Ke kamarádovi vás nepoutají emoční vazby. Pokud se vám podaří udržet vaše kontakty skutečně na kamarádské rovině, máte volné pole působnosti pro další potenciální partnery. Když se rozhodnete, že se už nikdy nesetkáte, nemusíte se obávat scén a toho, že ho zraníte. Oba dva máte zkrátka volnou cestu a můžete si dělat, co chcete. Zároveň si však můžete užívat příjemného sexu.

Na druhou stranu však vždy musíte počítat s možností, že se jednomu z vás situace vymkne z rukou a začne cítit k tomu druhému víc než pouhé kamarádství. Do hry potom mohou vstoupit majetnické sklony, žárlivost a další komplikace. Stejně tak nepočítejte s tím, že se vám tento typ vztahu podaří udržovat při životě několik let. Pokud se s někým pravidelně milujete, je velmi pravděpodobné, že minimálně jeden z vás začne chtít časem víc, protože se mezi vámi vyvine silnější pouto. V případě, že tyto city nejsou opětované, nastupuje pocit frustrace. Stejně tak je pravděpodobné, že se vám časem začne stýskat po projevech zájmu toho druhého, protože stále jste lidské bytosti a velmi pravděpodobně se nedokážete oprostit od citové roviny a omezit váš kontakt jen na sex.

V první řadě byste si měli stanovit pravidla, která budete dodržovat, a která udrží váš vztah v žádoucí rovině: Nikdy nekupujte jeden druhému dárky. Tabu jsou romantické večeře ve dvou. Akceptujte to, že se na scéně může objevit někdo jiný a vy přestanete být číslem jedna. Neoslovujte se navzájem zdrobnělinami a přezdívkami typu: "miláčku, broučku a zlatíčko." Vždy se rozlučte ještě před snídaní. Důležité je také, abyste se dohodli předem na četnosti schůzek (například, že se uvidíte třikrát do měsíce) a nevídali jste se mimo "vyhrazený čas."

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Proč vás sex bolí? Možné příčiny a léčba
Sex po telefonu: Co při něm říkat
Ženský orgasmus je evoluční chybou