Menu
Úvod  › 

7 lidí s nejbizarnějšími chorobami

Žena s permanentním orgasmem. Dítě, které nikdy nespí. Muž neschopný cítit chlad, nebo žena alergická na vodu. Představujeme vám sedm nejbizarnějších chorob světa.

1. Žena s dvěma stovkami orgasmů denně

Britka Sarah Carmen prožívá průměrně dvě stě orgasmů denně a k vyvrcholení jí dovede prakticky cokoli. Trpí takzvaným syndromem permanentního sexuálního dráždění (PSAS), který souvisí se zvýšeným přítokem krve ke genitáliím. Potýká se tak s prakticky nepřetržitým orgasmem, ke kterému nepotřebuje sex a sex jí ani neuspokojuje, protože zůstává stále nevybitá. Navíc se frekvence jejích orgasmů stále zvyšuje a tím více ji vyčerpávají.

2. Muž, který nemůže přibrat

Devětapadesátiletý Perry z Essexu může jíst, cokoli ho napadne - sladkosti, burgery, hranolky - a stejně nepřibere ani deko. Za jeho nepřibírání může nemoc zvaná lipodystrofie, při které tělo spaluje extrémně rychle tuk. Onemocnění u něj propuklo ve dvanácti letech, kdy najednou zjistil, že jeho tělo potřebuje enormně velké porce jídla a přitom není schopný přibrat. Při následných vyšetřeních se zjistilo, že jeho tělo produkuje šestkrát více inzulínu než tělo ostatních lidí.

3. Muž, který necítí chlad

Holanďan Wim Hof je známý jako ledový muž, který může klidně spát na ledu, nebo se procházet po sněhové pokrývce v plavkách. Například horu Mt. Blanc zdolal v šortkách. Lékaři však nemají jasno v tom, jak je možné, že jeho tělo není schopno vnímat chlad, který by byl pro jiného člověka nesnesitelný.

4. Dítě, které nespí

Rhett Lamb vypadá na první pohled jako každé jiné tříleté dítě. Jenže jeho rodiče si to zcela určitě nemyslí, protože prakticky vůbec nespí. Od narození totiž trpí vzácnou chorobou, která mu znemožňuje usnout na delší dobu. Jde o postižení mozku, při kterém je utlačována oblast zodpovídající za spánek. Lékaři pro něj plánují operaci, po které by měl být schopný konečně usnout na delší dobu.

5. Žena alergická na vodu

Ashleigh Morrisová nemůže chodit plavat, koupat se ve vodě, nebo si po celém dnu dopřát osvěžující sprchu. Je totiž alergická na vodu. I samotné pocení způsobuje devatenáctileté ženě velmi nepříjemné zdravotní komplikace. Australanka je alergická na vodu jakékoli teploty a touto nepříjemnou chorobou trpí už od čtrnácti let.

6. Žena, která nezapomíná

Velmi zvláštní chorobou trpí čtyřicetiletá žena z Velké Británie. Má totiž fenomenální paměť a nedokáže cokoli zapomenout. Pamatuje si naprosto všechno, co se v posledních pětadvaceti letech odehrálo ve veřejném i jejím osobním životě, a to do všech detailů. Lékaři jsou v jejím případě bezradní a nedokáží vysvětlit, jak je to možné.

7. Dívka živící se tic tacem

Sedmnáctiletá teenagerka Natalie Cooperová trpí záhadnou chorobou, kvůli které tvoří jedinou složku jejího jídelníčku bonbóny tic tac. Jedině ty je schopný strávit její žaludek a nezpůsobují jí zdravotní problémy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
8 nejbizarnějších rituálů v lidské historii
5 nejšílenějších experimentů historie
Nejpodivnější jídla z hmyzu
5 nejkontroverznějších psychiatrických diagnóz