Menu
Úvod  › 

Co vypovídají sny o vaší osobnosti

To, co se vám zdá v noci souvisí s vaší osobností a charakteristikami mnohem víc, než si vůbec myslíte. Zjistěte, co o vás vypovídají vaše sny.

O tom, že s datem vašeho narození souvisí charakteristiky a vlastnosti, jaké máte, už jste zcela jistě slyšeli. Možná vás ale nikdy nenapadlo, do jaké míry se vztahují k vaší osobnosti témata vašich snů. Psycholožka Veronica Tonay shromáždila výsledky doposud provedených studií a výzkumů, které se obsahem snů zabývaly, a zjistila následující skutečnosti:

Osobnosti typu A (temperamentní lidé, kteří jsou v neustálém vnitřním stresu, pociťují permantnentní tlak a jsou celkově "akční") mají také mnohem "akčnější" sny s větší mírou vzrušení než osobnosti typu B (klidnější, uvolněnější, s menší mírou stresu).

Lidé, kteří si po probuzení své sny pamatují, jsou méně úzkostní, více klidní, spokojení sami se sebou, mají vyšší sebevědomí a jsou méně konfliktní než lité, kteří si své sny nepamatují. "Zapomínači" snů se projevují více autoratitivně a vyhledávají více konfliktů.

Pokud se vám zdá častěji o událostech, které se odehrají ve vaší budoucnosti, nejspíš v bdělém stavu projevujete mnohem více své city a dáte víc na emoce. Lidé, kteří přes den své city potlačují a neumí projevit své emoce, sní častěji o věcech a událostech, které se staly v minulosti.

Lidé s velkou mírou kreativity mají sny, které se odehrávají na netradičních a neobvyklých místech a s neobvyklými rekvizitami. Sny umístěné do domova a jeho okolí mají lidé s menší mírou fantazie a kreativity. To se týká i snů o dětech, příbuzných a přírodě - i ty jsou typické pro méně kreativní jedince. Erotické sny naopak častěji mívají lidé s fantazií.

Pro intuitivní jedince jsou zase typické sny, v nichž se vyskytují nadpřirozené jevy a věci.

Introverti častěji sní o každodenních záležitostech, povinnostech, zkrátka každodenní "rutině." Ve snech extrovertů se vyskytuje mnohem víc "vznešenějších" záležitostí.

Paradoxně ti lidé, kteří se ve svém reálném životě drží striktní logiky a rozumu, se ve svých snech rozhodují emocionálně a mají v nich mnohem víc citů než lidé, kteří jsou ve svém bdělém životě emocionální a citově založení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Spánek a snění