Menu
Úvod  › 

Sex a drogy: Co s vámi udělá marihuana, alkohol a další

Sex, drogy a rock´n´roll jsou legendární kombinací, která má popisovat maximální potěšení. Jak je tomu ale ve skutečnosti a co drogy udělají s vaším sexuálním životem?

Můžete být jen příležitostným konzumentem alkoholu, nebo mírným kuřákem marihuany, nebo závislým uživatelem tvrdých drog - v každém z těchto případů však drogy (i alkohol je droga) poznamenají vás sexuální život. Některé krátkodobě, jiné na dlouhou dobu. Co můžete čekat, pokud se některou z nich rozhodnete užít?

1. Alkohol

Ačkoli je alkohol nedílnou součástí každého mejdanu, posezení nebo návštěvy a většina lidí si bez něj nedokáže život vůbec představit, stále se jedná o návykovou látku, která může způsobit závažnou závislost, která ovlivňuje sexuální život. V malých dávkách může být alkohol velmi příjemným uvolňujícím faktorem, který vám pomůže překonat nervozitu na první schůzce, uvolní vás a zvýší vaši sexuální touhu i přitažlivost. Situace se však dramaticky mění se stoupajícím počtem vypitých skleniček. Zatímco v malém množství se alkohol na kvalitě vaší erekce nijak neodrazí, při větší konzumaci můžete své erekci zamávat na rozloučenou. Z dlouhodobého hlediska může být pravidelná konzumace alkoholu příčinou erektivní dysfunkce a navíc zodpovídá za snížený počet spermií. Zmenší se tak významně vaše šance, že někdy v budoucnu počnete potomka. Jako bonus očekávejte, že vám významně poklesne libido.

2. Amfetaminy

Drogy s obsahem amfetaminů, jako je například extáze, ovlivňují zejména sexuální život mužů. Většina mužů si po požití takzvaných tanečních drog stěžuje na problémy s erekcí; buďto s jejím dosažením, nebo naopak s jejím opadnutím, případně s bolestivostí. Kromě toho je známé, že po amfetaminech nejsou často muži schopni ejakulace ani po dlouhé masturbaci či dlohotrvajícím sexuálním styku. Jde zejména o případy, kdy si člověk vezme velké množství této drogy. I v případě malého množství drogy, kdy většinou schopnost ejakulace není postižena, doprovází vyvrcholení nepříjemné pocity a tlak ve varlatech. Při větších dávkách uživatel vždy riskuje možnou zástavu srdce.

3. Kokain

Kokain se také, stejně jako amfetaminy, řadí mezi stimulanty a má podobný vliv na sexuální život. Jsou s ním většinou spojeny problémy s erekcí. V malém množství může povzbuzovat sexuální touhu, ale protože na něm rychle vzniká závislost, velikosti dávek se stále zvyšují. Kokain je mimo to i lokálním anestetikem a muži po jeho užití často ztrácejí citlivost v genitáliích.

4. Nikotin

Nikotin ve velkém míře postihuje erekci a muži, kteří kouří, mají dvakrát větší riziko, že budou impotentní. Navíc mají kuřáci nízký počet spermií a často se u nich objevují deformace spermií.

5. Marihuana

V první půlhodině po užití, přináší marihuana eurofické pocity a vzrušení, navíc může povzbudit i vaše libido. Bohužel po magické půlhodince působí marihuana především jako sedativum. Pokud ji kouříte delší dobu, naopak vede k poklesu libida a snížení citlivosti genitálií.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Předstíraný orgasmus: Jak poznáte, že to na vás hraje
Jak rozloučit po sexu jedné noci?
Jak si vybrat kondom: Velikost, materiál, příchuť...
Mužský bod G: Kde ho najdete a jak s ním zacházet