Menu
Úvod  › 

Hry s dětmi pro jarní odpoledne

Honěná už je nebaví, na vybíjenou je moc horko a na schovávanou vhodné prostředí. Nabízíme vám několik her, kterými můžete zabavit své nudící se potomky.

Zabavit děti na delší dobu je úkol hodný supermana. Už jste vyčerpali všechny známé hry, na které jste si vzpomněli z dob svého dětství? Potom je čas doplnit svou herní pokladnici o pět nových přírůstků, které vaše děti budou milovat:

Kachna, kachna, husa!

Děti sedí v kruhu. Jedno z nich chodí kolem kruhu, dotkne se každého sedícího dítěte na hlavě a pokaždé řekne: "Kachna." U jednoho dítěte pak řekne: "Husa." To musí vyskočit a oběhnout kruh, zároveň s ním běží i dítě, které jej označilo. Cílem je doběhnout první a obsadit místo "označeného" dítěte. To dítě, které v závodě prohraje, chodí zase kolem kruhu a pokračuje v označování: "kachna, kachna, kachna, husa..."

Horká brambora

K této hře potřebujete rádio, C D přehrávač, nebo jiný zdroj hudby, a malý míček, nebo hračku. Děti opět sedí v kruhu, jeden člověk obsluhuje rádio. Pravidla hry jsou velmi jednoduchá, děti si co nejrychleji předávají míček. Cílem je zbavit se jej co nejrychleji, aby ho neměly v rukou v okamžiku, kdy přestane hrát hudba. U koho skončí míček, když hudba přestane hrát, musí opustit kruh. Hra končí v okamžiku, kdy zůstane jediné dítě.

Chytání bublin

K této hře vám stačí jen bublifuk a dostatek prostoru. Vy produkujete bubliny a dítě se jich snaží co nejvíc pochytat a prasknout. Pokud máte staršího potomka, můžete mu dát za úkol, aby zároveň i počítalo, kolik bublin se mu podařilo "ulovit."

Hloupá kuchařka

Děti sedí v řadě, jedno představuje "hloupou kuchařku" a říká: "Já jsem hloupá kuchařka/hloupý kuchař a dal/a jsem do polévky..." Na tomto místě řekne například: květiny, auta, barvy, zvířata... Jmenovat může cokoli, od čeho existuje několik druhů. Poté odejde tak daleko, aby si zbytek dětí mezi sebou mohl rozdělit jednotlivé druhy. To znamená, že pokud hloupá kuchařka dala do polévky například květiny, jedno dítě bude kopretina, druhé růže, třetí tulipán a podobně. Jakmile má každé dítě své pojmenovaní, vrátí se hloupá kuchařka a snaží se uhodnout, které druhy si mezi sebou děti podělily. Jmenuje druhy květin a pokud uhodne, dítě, kterému byl ten který druh přidělený, vyskočí a snaží se oběhnout kruh a dosednout zpátky na své místo, tak aby jej hloupá kuchařka nechytila. Pokud jej chytí, sedne si na jeho místo a vymění si role. Pokud ne, rozehrané kolo pokračuje dál.

Zamrzlá honěná

Skupinka dětí si mezi sebou vyvolí jedno nebo dvě dítě, které budou ostatní chytat. Koho se dotknou, ten zkamení a nesmí se pohnout. Osvobodit ho může pouze jiné dítě, které mu proleze mezi nohama. Hra končí v okamžiku, kdy jsou všichni zkamenělí a zůstávají jen "chytači."

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Velký přehled hraček: Co vaše dítě ocení?
Dítě a hračky: Jaké vlastně potřebuje?
Nemocné dítě: Jak ho zabavit