Menu
Úvod  › 

Jak si vybrat kondom: Velikost, materiál, příchuť...

Špatně vybraný kondom vylučuje dobrý sex. Kondomy jsou k dostání v mnoha velikostech, tvarech, materiálech i příchutích. Jak si vybrat ten správný?

Je to malé, gumové a muži to nemají moc rádi. Co to je? Kondom. Někteří muži si stěžují na to, že jsou jim příliš úzké, že v nich necítí dostatečné vzrušení, problémem je velikost kondomů i alergie. Každopádně seznam výmluv, proč muži nechtějí používat kondomy, je velmi dlouhý. I přes svou neoblíbenost jsou kondomy v podstatě jedinou účinnou metodou, jak se chránit proti pohlavně přenosným chorobám. Jejich ochrana proti nechtěnému otěhotnění je osmaosmdesát procent. Jak si ale vybrat správný kondom?

Správná velikost

Kondomy jsou k dostání v mnoha velikostech. Samozřejmě si můžete koupit běžnou velikost, XXL, nebo naopak zúžené. Obvykle se liší i v délce a šířce, abyste si mohli zvolit skutečně ten, který vám padne. Pokud navštívíte specializovaný obchod, můžete si pořídit i kondom s rozdílnou šířkou u kořene a špičky. pamatujte si, že hledání správné velikosti se vám vyplatí, protože u příliš malého kondomu hrozí prasknutí a samozřejmě vám značně kazí potěšení ze sexu. Naopak u příliš velkého kondomu hrozí, že při sexu sklouzne z penisu dolů.

Správný materiál

Stejně tak jako si můžete koupit kondomy v mnoha velikostech, existují i rozdílné materiály, z nichž se kondomy vyrábějí. V současné době jsou na trhu kondomy latexové, polyuretanové, nebo z přírodních materiálů. Všechny kondomy poskytují stejnou ochranu proti nechtěnému těhotenství, ale v případě ochrany proti sexuálně přenosným chorobám kondomy z přírodních materiálů poněkud pokulhávají. Latexové kondomy představují neúčinnější ochranu proti pohlavním chorobám a navíc jsou nejdostupnější z hlediska ceny i dostupnosti, protože právě latexové kondomy se objevují v nabídce všech supermarketů a trafik.

Problém latexu je však v tom, že je na něj řada lidí alergických. Pro ty potom představují řešení kondomy z polyuretanu. Ty jsou velmi tenké a právě kvůli tomu je používá i řada mužů, kteří ani na latex alergičtí nejsou, ale chtějí znásobit svůj požitek při sexu a při použití silnějších latexových kondomů se jim to nedaří. Polyuretanové kondomy jsou také doporučovány pro muže, kteří si aplikují na penis krémy (například v rámci léčby plísňových chorob a podobně). Když totiž používáte polyuretanové kondomy, můžete použít i lubrikanty na olejovém základu, které však ostatní typy kondomů mohou poškodit. V případě latexového kondomu musíte používat výhradně lubrikanty na vodovém základu.

Správná textura a příchuť

Kondomy mohou být hladké nebo vroubkované, které poskytují extra potěšení při sexuálním styku. Existují i různé příchuti, jako je mentolová, banánová, jahodová a podobně. Záleží jen na vkusu vašem a vaší partnerky a zejména na tom, pokud se budete chtít věnovat orálnímu sexu. I když nebudete provozovat orální sex s kondomem, bude jí nejspíš příjemnější, že na vašem penisu ulpí příchuť ovoce než příchuť gumy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Předstíraný orgasmus: Jak poznáte, že to na vás hraje
Jak rozloučit po sexu jedné noci?
Fetišismus: Podpatky, igelit a korzety