Menu
Úvod  › 

5 způsobů, jak se zbavit vrásek

Chcete mít hladkou tvář bez vrásek? Nemusíte nutně chodit na plastickou operaci, ani utrácet tisíce za krémy. Existují i přírodní cesty, jak pleť osvěžit a zbavit se vrásek.

Vaječné bílky

Připravte si do malé misky několik vaječných bílků. Vmasírujte je do pokožky a pak je nechte zaschnout a působit minimálně patnáct minut. Po uplynutí příslušné doby je omyjte teplou vodou a nechte přírodní vitamíny skupiny B a vitamín E konat jejich práci. Jejich blahodárný vliv na vrásky, respektive proti jejich vzniku, je vyhlášený.

Olivový olej

Panenský olivový olej pomáhá udržet pokožku stále hladkou, pružnou a hebkou. Před tím, než jdete večer spát, velmi jemně vmasírujte několik kapek oleje do pokožky obličeje a jemně osušte měkkým ručníkem to, co se pokožka nevsákla. Hned po probuzení byste měli být schopni zaregistrovat rozdíl a zjistit, že vaše pokožka já hebčí a jemnější vzhled.

Masáž

Nic neudělá pokožce vašeho obličeji lepší službu než několikaminutová masáž. Můžete si ji provést i vy sami. Zaměřte se na problematické partie, jako je například krk, partie pod očima a čelo. Doteky by měly být podobné síly a intenzity, jako když ne například snažíte vmasírovat do pokožky krém. Pokud se nechcete masírovat sami, můžete využít služeb nějakých specializovaných salónů.

Ovoce a zelenina

Čerstvé ovoce a zelenina jsou plné vitamínů A a D, které udrží vaši pokožku pružnou a vyživují ji zevnitř. Čerstvě vymačkaných zeleninových a ovocných šťáv a čerstvého ovoce a zeleniny není nikdy dost. Investicí do vitamínů získáte i vynikající prevenci proti vráskám.

Citronová šťáva

Uřízněte plátek citrónu a masírujte si s ním partie, kde už se vám objevily vrásky a rýhy. Kyselost citrónu pomáhá pokožce získat svěžejší vzhled a redukuje výrazné vrásky. Současně můžete tento akt pojmout jako určitou aromaterapii. Vůně citrónu osvěžuje smysly a zahání únavu, proto při masáži obličeje dýchejte zhluboka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak pečovat o pleť v každém věku
Žvýkání žvýkaček způsobuje vrásky
Utajená nebezpečí dětské kosmetiky
Seboroická dermatitida: Proč máte lupy?
Akné u dospělých: Co ho může spustit