Menu
Úvod  › 

Jen jedna z osmi žen si připadá atraktivní

Každá čtvrtá žena už si nepamatuje, kdy jí někdo naposledy složil kompliment, jen každá osmá si připadá atraktivní a největším životabudičem sebevědomí je zamilovanost. Dokázal to nový výzkum.

Připadáte si nedostatečně atraktivní? Možná je problém jen ve vaší hlavě a podlehla jste stejnému mediálnímu tlaku jako většina žen. Nový výzkum totiž ukázal, že sedmadvacet procent žen pociťuje velký tlak na to, aby byly atraktivní způsobem, který prezentují média. Pouze každá osmá žena je spokojená sama se sebou a považuje se za atraktivní.

Při výzkumu, kterého se zúčastnila tisícovka žen, se ukázalo, že ženy by nejraději vypadaly jako Holly Willoughby, Kate Winslet či Kate Middleton (manželka prince Williama). Tyto ženy jim totiž údajně připadají přirozené a mají pocit, že by je mohly napodobit. Smutnou skutečností je, že osmasedmdesát procent žen by nejraději vypadalo jako modelky, které znají z titulních stránek magazínů a reklam.

Každá čtvrtá žena si navíc nebyla ani schopná vzpomenout, kdy se jí naposledy dostalo komplimentu, nebo kdy sama sobě připadala přitažlivá.

Na druhou stranu každá třetí žena uznává, že největší nároky klade sama na sebe. Devatenáct procent uvedlo, že největší tlak na atraktivitu vnímají ze strany společnosti a třináct procent potom vnímá největší tlak ze strany médií. Jen pět procent žen pociťuje největší tlak ze strany přátel, rodiny, nebo partnerů.

Autoři výzkumy se dále zajímali o to, co ženám nejvíc zvyšuje sebevědomí. Ukázalo se, že nejlepší mínění o sobě samé mají ženy, které jsou zamilované. U poloviny žen působil kladně na sebevědomí dlouhodobý vztah nebo manželství. Třetině žen zvedá sebevědomí nový účes, nalíčení, nebo dobrá fyzička. Společným jmenovatelem je však skutečnost, že atraktivně se cítí pouze ty ženy, které jsou spokojené samy se sebou.

Zázračnou injekcí pro ženské sebevědomí jsou komplimenty, které zvedají sebedůvěru padesáti procentům žen, i když celá čtvrtina žen si údajně nepamatuje, kdy jim je někdo naposledy složil. počet komplimentů navíc klesá s postupujícím věkem žen. Jedna z pěti žen ve věku mezi osmnácti a čtyřiadvaceti lety si poslechne kompliment jednou denně. Ale ve věkové skupině pětapadesát až čtyřiašedesát let už se pravidelné komplimenty skládají jen každé pětadvacáté ženě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Chyby v líčení, které vás udělají starší
Test: Jaký máte vztah ke svému tělu?
5 způsobů, jak se zbavit vrásek
Při rybičkové pedikúře se přenáší infekce a nemoci