Menu
Úvod  › 

Obézní lidé mají menší chuť na sex

Pokud s sebou nosíte desítky kilogramů tuku navíc, nečekejte od svého sexuálního života žádné zázraky. Vědci totiž prokázali, že obezita má negativní vliv na sexuální život.

Téměř sedmdesát procent Evropanů se v současné době potýká s nadváhou nebo přímo obezitou. Hýčkáte si své pivní břicho s tím, že pořádný chlap má mít pořádný pupek? Potom se zeptejte své partnerky, co si myslí o vašich výkonech v ložnici a jak je spokojená s erotickým životem. Podle studie z roku 2010 totiž obezita významným způsobem snižuje chuť na sex. A je úplně jedno, jestli jste muž nebo žena.

Výzkumu se zúčastnilo víc než dvanáct tisíc francouzských mužů a žen ve věku od osmnácti do devětašedesáti let a vědci analyzovali jejich sexuální život v souvislosti s hodnotami BMI (Body Mass Index). Studie například zjistila, že obézní lidé mají mnohem větší problém najít si sexuálního partnerka (krátkodobého i dlouhodobého) než jejich kolegové s přiměřenou hmotností. Obézní ženy jsou na tom z pohledu hledání partnera ještě o něco hůře než muži s nadváhou. Zatímco obézní ženy mají čtyřikrát větší pravděpodobnost, že je potká neplánované těhotenství, muži s nadváhou se zase mohou "těšit" na mnohem častější erektivní dysfunkce.

Za zdravou váhu je považováno BMI mezi osmnácti a čtyřiadvaceti. Lidé s hodnotou BMI vyšší než pětadvacet mají nadváhu a lidé s BMI vyšším než třicet jsou klasifikováni jako obézní. Skutečnost, že nadváha ovlivňuje sexuální život, naznačovaly už předcházející studie, ale nyní byli autoři překvapeni, do jaké míry má tělesná hmotnost erotickou oblast ovlivňuje.

Navíc se projevily značné rozdíly mezi pohlavími a zjistilo se, že obézní ženy jsou na tom hůře, protože muži u nich nadváhu tolerují méně ochotně než ženy u mužů. Tomu odpovídá i skutečnost, že zatímco sedmdesát procent obézních žen má partnera s nadváhou, pouze čtyřicet procent obézních mužů má partnerku ve stejné váhové kategorii. Odborníci upozorňují na to, že problémy, kterým obézní lidé čelí, jsou často kombinací tělesných problémů spojených s obezitou a dalších faktorů, jako je nízké sebevědomí nebo sociální předsudky.

Obézní jsou vystaveni většímu riziku diabetu, deprese, močové inkontinence a dalších tělesných obtíží, které mají na sexuální život negativní vliv. Navíc mají lidé s velkou nadváhou často problémy s kostmi i se svaly, takže samotný sexuální akt je pro ně spojen s řadou komplikací.

Od toho se také odvíjí frekvence jejich sexuálního života, která je výrazně menší než u lidí s normální váhou. Nedostatek příležitostí, zdravotní problémy, nízké sebevědomí, společenské předsudky; to vše se negativně odráží na libidu a sexuální chuti obézních.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tipy pro muže: Zlepšete svůj orgasmus
Nejlepší a nejhorší potraviny pro vaše libido
Chuť na sex: Vy versus ona
Jak zvýšit nízké libido