Menu
Úvod  › 

Nový světový trend: Antivalentýn!

Kašlete na zamilované songy, čokoládová srdíčka a narůžovělé plyšáky. Světem letí nový trend: sabotování svátku zamilovaných a jeho antivalentýnská verze!

Každý rok se začnou už od konce ledna valit na zákazníky obchodů laviny červených srdíček, růžových plyšáků, bonboniér ve tvaru srdce a trenek potištěných růžemi. Také se vám dělá z té červeno-růžové záplavy slabo a lehce nevolno? Nejste v tom sami! Po celém světě narůstá počet lidí, kteří odmítají demonstrovat svou kostilámající zamilovanost na povel, a rozšiřovat každoročně sbírku hrnků se špatně přetištěnou fotografií své drahé polovičky. Antivalentýn tak celosvětově získává stále větší popularitu.

Příznivci antivalentýnského hnutí dávají ostentativně najevo, že je jim okázalá zamilovanost odporná. Jeho stoupenci vyzývají všechny "racionálně smýšlející lidi", aby na svatého Valentýna poslouchali co nejagresivnější hudbu, dívali se na horory, nebo akční filmy, zkrátka se systematicky vyhýbali všudypřítomným "slaďákům". Přísně zakázáno je jít na svátek zamilovaných povečeřet do romantické restaurace, absolvovat procházky při západu slunce, nebo líbání pod hvězdami. Na internetu jsou zase hitem antivalentýnská přání s obrázkem zastřeleným Amorkem a podobně.

"Nepopíráme lásku jako takovou, ani se nevysmíváme zamilovaným. Jde nám o zesměšnění absurdní situace, kdy nám komerční firmy přikazují, kdy se máme chovat zamilovaně a hlásat své city do celého světa tím, že si od nich koupíme některý z předražených kýčů," uvádí na antivalentýnském fóru jeden z diskutujících. Přívrženci antivalentýna poukazují na to, že svátek zamilovaných je především vítězstvím komerce nad city a odmítají se do masového šílenství zapojit. I když část diskutujících zcela popírá existenci celoživotního vztahu s jedním člověkem a poukazuje na své špatné zkušenosti s opačným pohlavím, velká část z nich se aktuálně nachází ve funkčním vztahu, jen se jednoduše odmítá podřídit valentýnskému diktátu.

Skutečným hitem posledních let jsou zase antivalentýnské party, které už se nepořádají zdaleka jen v soukromí bytů, ale přejímají je i některé kluby a restaurace. Přirozeně se ve výzdobě nesmí objevit nic růžového ani červeného, sladké koktejly jsou dočasně vyřazeny z nápojového lístku a playlist tvoří antizamilované songy. Podle diskutujících na antivalentýnských fórech jsou velmi oblíbené společenské hry s tematickým zaměřením: házení šipkami na terč s přišpendlenými fotkami bývalých partnerů/partnerek, scrabble, při němž je povoleno tvořit jen výrazy související s antivalentýnem, či hra na pravdu týkající se pouze a jen přechozích zpackaných vztahů. Možná to sice nezní úplně ušlechtile, ale ti, co už to absolvovali, vám zaručují, že se budete zaručeně bavit víc než vaši "valentýnští" kolegové na romantické večeři.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tipy na Valentýna pro svobodné
Průvodce pro svobodné: Jak přežít Valentýna
5 nejkontroverznějších psychiatrických diagnóz
7 lidí s nejbizarnějšími chorobami