Menu
Úvod  › 

Detox celebrit: Který vyzkoušet, a na který zapomenout

Celebrity jsou vyhlášené nejšílenějšími dietami a detoxikačními kúrami. Které z nich mají své opodstatnění, a na které raději zapomenout.

Martha´s Vineyard Detox, aneb 9,5 kilogramů v 21 dnech

Co slibuje: Celebrity se do tohoto detoxikačního plánu zamilovaly především proto, že jeho dodržováním byste měli shodit devět a půl kilogramu za tři týdny. Údajně vám také dodá energii a sníží krevní tlak.

Jak se dodržuje: Pokud se rozhodnete tento šílený program dodržovat, zapomeňte na veškerou pevnou stravu. Detoxikační plán se skládá z ovocných a zeleninových šťáv, různých proteinových koktejlů, zeleninových polévek, bylinných šajů a především litrů vody. Pro větší úspěch můžete svůj detoxikační program proložit klystýrem.

Co na to odborníci: Když si představíte, že se tři týdny budete prolévat jen tekutinami, není velkým překvapením, že lékařům se při té představě ježí všechny vlasy. Upozorňují na to, že podobný stravovací režim nemá s detoxikací nic společného a může být velmi nebezpečný. Zejména při představě dobrovolných klystýrů, které si laici sami dopřávají, se o lékaře pokouší infarkt.

Jaterní detox

Co slibuje: Detoxikace jater slibuje zlepšení jaterní funkce, což by vám údajně mělo pomoci zlikvidovat nadýmání, problémy s trávením, únavu, výkyvy nálad, vysoký cholesterol, alergie, bolesti hlavy a chutě na sladké.

Jak se dodržuje: Během osmitýdenního programu jíte kvanta syrového ovoce a zeleniny (nic z toho nesmí být vařené) a malé množství proteinů (ořechy, semínka, vejce, některé druhy kuřecího masa, libové červené maso a ryby). Vyhýbáte se důsledně všem mléčným produktům, smaženým jídlům, polotovarům, alkoholu a cukrům. Musíte vypít minimálně dva litry vody denně a k tomu polykáte prášky, které údajně mají povzbuzovat činnost jater, ale především stojí od padesáti do dvě stě padesáti dolarů.

Co na to odborníci: Odborníci nedoporučují ani tento detoxikační program. Ačkoli se může jevit jako zdravý a neškodný, problémem je nedostatečný přísun kalcia a velmi varovná je, podle nich, nutnost konzumace jaterních kapslí. Bez konzultace s lékařem se rozhodně do žádných jaterních detoxů nepouštějte, protože si koledujete o velké zdravotní problémy.

Třídenní ovocný detox

Co slibuje: Pětikilový úbytek za tři dny.

Jak se dodržuje: První den pijete jen proteinový koktejl, druhý a třetí den můžete jíst pouze čerstvé ovoce každé dvě hodiny (nemáte dovoleno žádné mražené, sušené, nebo konzervované ovoce) a k večeři jen syrovou zeleniny a kousek libového nasa. Nesmíte vařenou zeleninu, kofein, alkohol, tuky, cukry a žádné nápoje, kromě vody. Během těchto tří dnů nesmíte vykonávat žádný intenzivnější pohyb než lehkou chůzi.

Co na to odborníci: Opět další z řady šílených diet. Samozřejmě, že zhubnete, protože tři dny nepřijímáte prakticky žádné kalorie, ale bude se jednat v podstatě jen o odvodnění organismu. Nebudete dodávat tělu potřebné živiny a můžete si velmi ublížit.

Holistický detox dr. Joshi

Co slibuje: Tvůrci tohoto detoxu slibují, že po jejich programu se obnoví přirozené pH vašeho těla, tím se zlepší váš organismus a vy nebudete pociťovat chutě na toxiny, jako je kofein, cukr a sůl.

Jak se dodržuje: Po dobu jednadvaceti dnů, kdy detox držíte, smíte jíst pouze bílé maso, hnědou rýži, listovou zeleninu, určité ryby, sojové produkty a bezlepkové pečivo. Vyhýbat se musíte kyselým jídlům, jako je červené maso, mléčné produkty, ovoce (s výjimkou banánů), kvasnice, alkohol, cukry, káva, nebo čaj.

Co na to odborníci: Detoxikační dieta, ve které si libuje například Gwyneth Paltrow, může podle odborníků fungovat, ale je potřeba zvláštní opatrnosti. Většinově se jedná o zdravý jídelníček, pokud se jí rozhodnete dodržovat, je potřeba dodávat tělu dostatečné množství vápníku (například kyselina listová obsažená v listové zelenině ztěžuje jeho vstřebávání a navíc máte zakázánu konzumaci mléčných produktů).

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 tipů od trenérů celebrit
Test: Znáte nemoci slavných?
7 kosmetických triků hollywoodských celebrit
Dietní triky celebrit