Menu
Úvod  › 

8 důvodů, proč byste se měli častěji líbat

Procvičíte si mimické svaly, zrušíte vrásky, posílíte imunitní systém a zbavíte se stresu. Přinášíme vám osm důvodů, proč byste se měli častěji líbat.

Ve více než devadesáti procentech lidských společnostech se lidé líbají. Polibek je pradávným vyjádřením lásky, sympatií a mimo jiné má pozitivní vliv i na vaše zdraví. Je samozřejmé, že polibek evokuje příjemné pocity, sblíží vás s partnerem, ale jeho dopad je ještě mnohem širší, než si možná myslíte.

Podle psychologa Michaela Cane, který o líbání sepsal celou knihu, už jeden polibek dokáže ženské intuici prozradit, zda je zvolený muž tím pravým. Prospěšné je však líbání i pro muže, u kterých posiluje partnerské vazby, a to bez ohledu na stádium, v němž se váš vztah právě nachází. Tady je dalších osm důvodů, proč se vám vyplatí zvýšit frekvenci líbání:

Snižuje stres: Nová studie vědců z Lafayette College zjistila, že líbání snižuje hladinu kortizolu, hormonu, který se vyplavuje při stresových situacích. Čím víc se budete líbat, tím nižší bude hladina vašeho stresu.

Nahrazuje meditaci: Při líbání se minimalizuje úzkost a mysl se dostává do stavu podobném meditaci. Nastává naprosté uvolnění a relaxovaný stav.

Posiluje vztahové vazby: Líbání zvyšuje hladinu oxytocinu, hormonu, který pozitivně ovlivňuje vazby s muži. Podle již zmíněného výzkumu líbání posiluje váš vztah a zvyšuje pocit intimity.

Udržuje vaše zuby zdravé: Větší množství slin, které se při líbání vyplavuje, smývá škodlivé bakterie z povrchu zubů, čímž minimalizuje vznik plaku.

Povzbuzuje vaší imunitu: Podle výzkumu z Rutgers University "výměna" bacilů při líbání prospívá imunitnímu systému a udržuje ho v pohotovosti.

Procvičení obličejových svalů: Při francouzském polibku s použitím jazyka, aktivujete dvacet devět svalů kolem vašich tváří a čelistí. Čím více se líbáte, tím mladší budete vypadat, protože váš obličej bude pružný a minimalizujete výskyt vrásek.

Spaluje kalorie: I když byste to možná neřekla, vášnivým líbáním můžete účinně hubnout. Při vášnivém polibku spálíte za minutu dvě kalorie, ale hlavně na půl hodiny zdvojnásobíte výkon svého metabolismu.

Stimulujete mozek: Při líbání se vyplavuje dopamin, kterému vděčíte za pocity euforie, dobrou náladu a mimo jiné i zvýšení svého libida.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Neobyčejná historie líbání
Tipy na mírně ujetý sex
Naučte se správně líbat
Kurz líbání: Co dělat a na co zapomenout