Menu
Úvod  › 

Vyberte si trenky podle postavy

Ať už máte přetékající břicho, vyhublá stehna, nebo vytáhlou postavu, našli jsme pro vás trenky, ve kterých budete vypadat dobře. Naučte se vybírat spodní prádlo přesně na míru své postavě.

Nejen ženy potřebují vybírat prádlo na míru, muži mají také nejrůznější typy postav a velikostí. Malý muž potřebuje naprosto jiné trenky než muž vysoký, jinak by měli nakupovat tlouštíci a jinak hubeňouři. Najděte si v následujícím seznamu svou postavu a vyberte si spodní prádlo, které vám skutečně padne a budete v něm vypadat dobře.

Malá zavalitá postava

Pokuste se vyhýbat klasickým trenkám, které jsou nařasené v pase. Každý sklad vám totiž přidá několik kilogramů navíc, což si vzhledem ke své postavě nemůžete dovolit. Raději sáhněte po rovně střižených trenkách, v nichž budete vypadat štíhlejší. Budou vám slušet hladké modely s nenápadnými švy.

Malá hubená postava

Vy si sice můžete dovolit sáhnout po více řasených modelech, ale vyvarujte se pro změnu širokých nohaviček. V těch se totiž budou vaše hubené nohy doslova ztrácet a nebude to působit ani trochu dobře.

Vysoká štíhlá postava

Díky své výšce si můžete dovolit nosit v podstatě jakýkoli typ trenek a boxerek. Můžete si koupit klasický střih, rovně střižené i nařasené, bezešvé i s výraznými švy. Měli byste si dávat pozor jen na to, aby váš model měl delší vnitřní šev a případně prodlouženou délku nohaviček.

Vysoká robustní postava

Záleží na tom, jak máte rozložený tělesný tuk, ale pokud jste zkrátka statní bez přetékajícího břicha, nemusíte se vyhýbat ani nařaseným modelům, slušet vám bude i rovný střih. Rozhodně však v obchodě sáhněte po trenkách s prodlouženou délkou a vyšším pasem.

Velké břicho, malý zadek, hubená stehna

Pokud máte velké břicho, ale hubené nohy, budete mít problém najít takové spodní prádlo, které by tuto disproporci dokázalo vyrovnat. Lze očekávat, že vás budou trenky buďto škrtit kolem pasu, nebo naopak plandat na stehnech a zadních partiích. Částečně si s tímto problémem poradí rovně střižené trenky, které alespoň trochu eliminují přebytek látky ve vašich štíhlých partiích.

Obézní postava

Pokud máte velký objem v podstatě na všech částech těla, které vás napadnou, rozhodně v obchodě vybírejte z lehce nařasených trenek. Ty vám poskytnou dostatek místa a nebudu vypadat tolik napnutě jako hladce střižené modely.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
8 chyb, které muži dělají v módě
Módní prohřešky, které vám ženy neodpustí
Proč muži nesmí nosit bílé ponožky