Menu
Úvod  › 

Móda pro muže: Co nosit v létě

Zapomeňte na košili s havajským potiskem a pytlovité kraťasy. Letní móda pro muže má už dávno jiná pravidla. Představujeme vám trendy, které se letos objevují v pánské letní módě.

Máte pocit, že správný muž se o módu nestará a nějaké trendy mu mohou být ukradené? A napadlo vás někdy, že ženy kolem vás hodnotí každý detail a móda, respektive to, co máte na sobě, vám může přihrát cenné body, stejně jako vás definitivně vyřadit ze hry? Bílé ponožky v sandálech, příliš krátké kalhoty, nebo zkrátka nedostatek vkusu jsou věci, které vám žádný žena neodpustí. Co si tedy v letních dnech obléknout, abyste byli trendy?

Potištěná trička

Pokud nenakupujete u vietnamského stánku, kvalitní tričko snese i výrazný potisk. V kurzu jsou geometrické vzory v černobílých i jasně barevných barvách, které spolehlivě přitáhnout pozornost. Nosí se piktogramy i vtipné potisky. Téma potisku ale nechte na návrhářích dobré značky a nepokoušejte se jim fušovat do řemesla obtištěnými fotkami z letní dovolené, ani rádoby vtipnými hláškami typu: "Co čumíš? Koukni se na sebe!" Větší reklamu buranství si totiž už na svůj hrudník (potažmo záda) umístit nemůžete.

Capri kalhoty

Kalhoty v příjemné tříčtvrtinové nebo sedmiosminové délce už dávno nejsou výsadou vaší drahé polovičky, ale zažívají obrovský boom i v pánské módě. Jsou vzdušné, pohodlné, příjemně se nosí a hlavně v nich budete vypadat mnohem lépe než v ošoupaných khaki šortkách, v nichž jste vystavovali svá chlupatá lýtka předchozích deset let. Na výběr máte světlé barvy, které v kombinaci s polo tričkem můžete klidně obléci i do města, ale povolené jsou i sportovní kapsáčové modely. Záleží na vašem vkusu.

Polo trička

Polo trička s límečkem jsou horkým trendem v letošní pánské kolekci. Tričko s límečkem vypadá sportovně a zároveň elegantně, takže jej můžete nosit i do práce (pokud zrovna nemáte důležitou prezentaci před klientem) a budete působit dojmem, jakože jste si právě odskočili z golfu. Polo trička se nosí ve všech barvách a můžete je zkombinovat s předchozími dvěma trendy, tedy s výraznými potisky a capri kalhotami.

Námořnický styl

Pokud se zařídíte podle tohoto trendu a pořídíte si alespoň jedno pruhované tričko, uděláte tím radost své partnerce, protože námořnický styl je letos v kurzu i v módě pro ženy. Pruhované tričko v kombinaci s džínami, případně šátkem na krk z vás udělá ostříleného mořského vlka. Vybírejte modely v barevné kombinaci tmavě modrá, bílá a červená. Povolené jsou také potisky s námořní tématikou.

Plátěné kalhoty

Těžkým formálním oblekem v letních vedrech na nikoho dojem neuděláte. Jestliže nemusíte chodit do práce oblečeni v klasickém obleku, investujte do kvalitních letních plátěných kalhot. V kombinaci s lehkou košilí budete působit svěže a přitom nijak vulgárně. Při koupi se ale informujte o tom, jak se materiál mačká. Zvláště lněné kalhoty k tomu mají sklony.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
8 chyb, které muži dělají v módě
Módní prohřešky, které vám ženy neodpustí
Proč muži nesmí nosit bílé ponožky