Menu
Úvod  › 

Největší kosmetické mýty: Odhaleno!

Utěšujete se tím, že z akné vyrostete? Jste přesvědčená, že drahá kosmetika lepší než levná a od suché pokožky vám pomůže lepší pitný režim? Seznamte se s největšími kosmetickými mýty.

Tmavé skvrny na kůži jsou způsobeny věkem.

Termín "stařecké skvrny" je nepřesný. Hnědé, jakoby pihovaté, zbarvení kůže je ve skutečnosti výsledkem nechráněného slunění. Tento typ skvrn se může vyskytnout v jakémkoli věku. K jejich zmírnění pomáhají produkty, které obsahují hydroquinon, niacinamid, či vitamín C. Nejlepší prevencí je potom důsledné používání opalovacího krému.

Z akné vyrostete.

Utěšujete se tím, že z akné časem vyrostete? Omyl! Touto nepříjemnou kosmetickou záležitostí trpí dvacetileté, stejně jako šedesátileté ženy. Léčba akné je přitom stejná bez ohledu na věk. Bohužel ani skutečnost, že jste akné netrpěli v pubertě, neznamená, že se s ním nebudete potýkat v pozdějším věku. Vzhledem k tomu, že se hormonální hladina žen v podstatě neustále mění, akné se může objevit v podstatě kdykoli.

Makeup způsobuje akné.

Neexistuje výzkum, který by dokazoval, že nějaký druh makeupu způsobuje akné. Podle odborníků je však velmi problematická situace, kdy se neodlíčíte a jdete spát s makeupem. Potom může makeup podráždit pokožku a skutečně podnítit vznik pupínků.

Drahá kosmetika je lepší než levná.

Existují dobré i špatné produkty ve všech cenových kategoriích. Podstatné je složení výrobku a nikoli jeho cena. Cena výrobku nemá co dělat s jeho kvalitou.

Přírodní ingredience jsou pro pokožku lepší než syntetické.

Jen proto, že ingredience kosmetického výrobku vyrostly v přírodě, neznamená, že jsou automaticky dobré pro vaši pokožku. Stejně tak neznamená, že složky, které vznikly v laboratoři, nemohou vaší pokožce prospět.

Suchá kůže? Pijte víc vody.

Ani když zlepšíte pitný režim, suché pokožky se nemusíte zbavit. Tekutiny, které vypijete, se totiž k vrchním vrstvám kůže nedostanou. Respektive suchá pokožka je způsobena specifickou strukturou, kvůli které není pokožka schopna vodu udržet. Pokud chcete suché kůži předejít, vyhýbejte se slunění, kosmetickým přípravkům obsahujícím alkohol a kouření.

Existují produkty, které vám dokáží vyhladit vrásky.

Je nám líto, ale neexistuje žádný elixír mládí, který by dokázal zařídit, že vaše vrásky zmizí v propadlišti dějin. Existují kosmetické přípravky, které jejich vzhled dokáží zmírnit, ale zcela vyhladit je nedokáže žádný z nich. Většina vrásek je výsledkem poškození pokožky například v důsledku nadměrného slunění. Kůže ztrácí svou elasticitu a vznikají vrásky. V jejich prevenci vám pomohou opalovací krémy a hydratační krémy.

Pokožka kolem očí potřebuje speciální přípravky.

Neexistuje žádný výzkum, který by dokazoval, že oblast kolem očí potřebuje ošetřovat jinými kosmetickými prostředky než zbytek vaší tváře. Investujte do kvalitní kosmetiky a nemusíte utrácet další peníze za zbytečné prostředky pro ošetřování okolí očí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Chyby v líčení, které vás udělají starší
Naučte se zamaskovat kruhy a váčky pod očima
30 nadčasových tipů pro vaši krásu
Perfektní obočí: Jak ho docílit?
Test pro ženy: Jaký jste typ?