Menu
Úvod  › 

Nejhorší letiště na světě? Lodýnské Heathrow!

Nejhorším letištěm na světě je londýnské Heathrow. Jako nejlepší cestující už podruhé vyhodnotili singapurské Changi.

Výsledky ankety, která proběhla mezi 14 500 cestujícími, zveřejnila agentura Reuters. Cestující volili nejhorší a nejlepší letiště na světě. Jako druhé nejhorší letiště na světě bylo zvolené pařížské letiště Charles de Gaulle Třetí nelichotivou příčku potom obsadilo mezinárodní letiště v Los Angeles.

"Pokud se rozhodnete strávit romantický víkend v Paříži nebo Londýně a musíte při cestě delší dobu čekat na letišti, můžete se vsadit, že z romantické nálady nebude nic," cituje Reuters jednoho z respondentů. V nejhorší pětici světových letišť se umístil ještě Frankfurt a Miami.

Na opačném konci hitparády světových letišť, která obsahovala sto šedesát položek, se umístilo singapurské Changi a Chek Lap Kok v Hong Kongu, což jsou podle cestujících nejlepší letiště na světě. Nejlepším letištěm v Evropě je Schiphol v Amsterdamu.

Šlo už od druhý ročník ankety; zúčastnit se mohli pravidelní cestující, kteří letěli za posledních dvanáct měsíců alespoň sedmnáctkrát. Při hlasování brali respondenti ankety v úvahu úroveň takových letištních služeb, jako jsou obchody, kvalitní restaurace a servis navíc (vnitřní bazény, zahrady, nebo připojení k internetu zdarma). Podstatnou roli hrála také čistota letiště a pohodlí, které na něm cestující mají.

Letošní výsledky ankety se shodují s výsledky loňského průzkumu, kdy se opakovaly stížnosti na nově otevřený Terminál 5. Ten už od jeho otevření provází problémy, hned v prvních hodinách zkolaboval systém odbavování, většina letů měla velké zpoždění, cestující museli přespávat na letišti, ztrácela se zavazadla. Vysoký počet zpožděných letů a ztracených zavazadel však podle respondentů ankety trápí cestující stále.

Podle CNN přitom letiště nedávno uvedlo, že procento zpožděných letů tento rok významně pokleslo až na čtrnáct procent. A průměrná doba zpoždění klesla z osmnácti minut na deset.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Cestování s dítětem: Jak přežít v letadle
Ušetřete na jídle na cestách
10 poznávacích znamení baťůžkářů