Menu
Úvod  › 

Nejextrémnější turistické atrakce světa

Je libo procházku po okraji střechy mrakodrapu, potápění s krokodýli nebo jízdu na kajaku s velrybami? Možná to bude váš poslední zážitek v životě, ale budete se moci pochlubit tím, že byl nejextrémnější.

Turisty už dávno nebaví ležet na pláži v Bibione, nebo brouzdat po Krkonoších. Chtějí stále intenzivnější zážitky. Zejména boháči očekávají od agentur nabídku zážitků, kterými by mohli po zbytek roku oslňovat své snobské přátele a hrát si na dvojníka Ramba. Následujících osm atrakcí se pohybuje na hraně... a někdy už i za ní. Chtěli byste je vyzkoušet?

Klec smrti (Austrálie)

Pokud máte hodně silný žaludek, můžete si vyzkoušet ponor mezi obrovské krokodýly. Zážitek nabízí crocopark v australském Darwinu a vyjde vás přibližně na dva tisíce korun. V kleci z umělé hmoty vás potopí mezi pětimetrové krokodýly- zabijáky, od jejichž smrtících čelistí vás budou dělit jen čtyři centimetry plastu. Ponor trvá patnáct minut a asi nikoho nepřekvapí, že zúčastnění o něm mluví jako o velmi silném a nezapomenutelném zážitku.

Base Jump na Big Cliff (Norsko)

Omrzel vás život a ideální smrt si představujete při adrenalinovém zážitku? Při Base Jumpingu se můžete vsadit, že z vás bude adrenalin přímo stříkat. Otázkou však je, zda to přežijete. Cvoci, kteří Base Jumpingu propadli, skáčou s co nejvyšších míst (útesů, vodopádů, věží...), několik sekund si užívají volného pádu, pak se pokusí roztáhnout padák a napjatě čekají, co se stane. Mekkou mezi uctívači této potrhlé aktivity je Big Cliff v Norsku, který strmí vysoko nad fjordem. Jestli vás z adrenalinového hlediska neuspokojí ani skok střemhlav z majestátní skalní stěny, měli byste se nechat vyšetřit.

Jízda na lodi na Iguazu (Brazílie a Argentina)

Jsou vyšší než Niagarské vodopády a dvakrát tak široké. Vodopády na Iguazu jsou jednoduše jedním z nejpůsobivějších přírodních úkazů na světě. 275 vodopádů spadá v kaskádách v parku na území Brazílie a Argentiny. Za patnáct dolarů vás loď odveze až pod vodopády a můžete okusit jejich neskutečnou sílu. Naposledy zahynuli při této kratochvíli v roce 2011 dva turisté a pět dalších bylo zraněno, když se loď pod vodopádem převrátila.

Procházka po hraně CN Tower (Kanada)

Kanadská CN Tower se dostala se svou atrakcí - chůzí po hraně střechy - i do Guinnessovy knihy rekordů. Jde o nejvyšší budovu, na které se můžete procházet. Zájemci o tento adrenalinový zážitek se prochází po metr a půl širokém okraji střechy a ničeho se přitom nedrží. Přirozeně jsou jištěni lanem, ale to na množství adrenalinu nijak neubírá.

Jízda na kajaku mezi velrybami (Aljaška)

Kombinace pádlování na kajaku a rybaření nebo pozorování ptáků je v poslední době velmi populární, ale pokud vám připadá poněkud nudné, vyměňte jej za pádlování mezi velrybami. Na Aljašce začíná být jízda na kajaku v blízkosti velryb skutečným fenomenem, za kterým sem míří movití turisté. Není ale asi třeba zvlášť zdůrazňovat, že chování těchto obrovských savců je značně nevyzpytatelné a o zajímavé situace tudíž nemusí být nouze.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Špína a násilí: Nejotřesnější letiště na světe
Test: Na které řece leží...?
5 českých přírodních unikátů, které musíte vidět
5 nejoblíbenějších prázdnin pro tento rok
Test: Česká nej